Przemycał anaboliki za ponad 600 tys. zł - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Blisko 122 tysiące sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych, których wartość oszacowano na 672 tysiące złotych, znaleźli w kontrolowanym samochodzie funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Sterydy

Do ujawnienia tak dużej ilości środków farmaceutycznych doszło 5 lutego w Cieszynie. Podczas rutynowej kontroli, prowadzonej na międzynarodowych szlakach komunikacyjnych, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej zatrzymali samochód na słowackich numerach rejestracyjnych. W pojeździe ujawniono pięć dużych toreb, w których znajdowało się 122 tysiące sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych w postaci ampułek, kapsułek i tabletek.

44 - letni obywatel Słowacji, który przewoził anaboliki został zatrzymany. Posiadanie i obrót tego rodzaju medykamentami na terenie Polski wymaga odpowiedniego zezwolenia albo, jak w przypadku niektórych ujawnionych sterydów, jest na terenie Polski zabroniony. Zatrzymanemu Słowakowi za popełnienie przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W ramach wszczętego w tej sprawie dochodzenia funkcjonariusze Straży Granicznej będą wyjaśniać źródło pochodzenia zabezpieczonych anabolików. Przedmiotem dochodzenia będzie również ustalenie potencjalnych odbiorców nielegalnego towaru.

Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę 672 tysięcy złotych.

Udostępnij

1
0
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę