Prowadził po narkotykach. Problemów było więcej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Wczoraj w Strumieniu policjanci cieszyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Co wykazała?

 35-letni mężczyzna wyprzedzał wcześniej inny pojazd na skrzyżowaniu i nie zastosował się do znaku poziomego - linia podwójna ciągła. Kierowca był badany przez mundurowych urządzeniem do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu, ale pomiar wskazał, że jest trzeźwy. Jednak samo zachowanie kierowcy przed i podczas kontroli wzbudziło podejrzenia mundurowych. Policjanci cieszyńskiej drogówki korzystają na co dzień, poza sprzętem do szybkiego badania na zawartość alkoholu, także z nowoczesnych urządzeń do wykrywania narkotyków w organizmie. Urządzenia Drug Read w bardzo krótkim czasie weryfikują, czy kontrolowana osoba nie zażywała wcześniej środków odurzających. Tak też było w tym przypadku. Po przeprowadzeniu badania  kierowcy okazało się, że prowadził samochód będąc pod wpływem metaamfetaminy i marihuany. Kierującemu została pobrana krew do dalszych badań.

W trakcie dalszej kontroli okazało się, że 35-latek nie posiada prawa jazdy, które stracił wcześniej z powodów zdrowotnych… . O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mundurowi przypominają, że kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Za popełnione wykroczenia sąd może nałożyć na nieodpowiedzialnego kierowcę grzywnę nawet do 5000 zł.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę