Oskarżony o produkcję narkotyków - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W czwartek 31 października Prokuratura Rejonowa w Cieszynie skierowała do Sądu Okręgowego w Bielsku - Białej akt oskarżenia przeciwko 52 - letniemu mieszkańcowi powiatu cieszyńskiego, który produkował i sprzedawał narkotyki.

Narkotyki Cieszyn

Skierowanie aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Bielsku - Białej to efekt kilkumiesięcznego śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej.  Jak informuje straż graniczna, w marcu 2019 roku w Wiśle jej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowcą był mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Podczas tej kontroli w pojeździe ujawniono blisko 10 tys. tabletek zawierających pseudoefedrynę oraz inne substancje i środki chemiczne, z których można było wyprodukować narkotyki. W trakcie dalszych czynności dokonano przeszukania mieszkania należącego do zatrzymanego 52- letniego Polaka i wynajmowanego przez niego jednorodzinnego domu. W wyniku prowadzonych przeszukań ujawniono różnego rodzaju specjalistyczne odczynniki chemiczne, prekursory i urządzenia służące do produkcji metaamfetaminy oraz kolejne ilości narkotyków.

Jak ustalono w ramach przeprowadzonego śledztwa część komponentów służących do produkcji narkotyków pochodziła z Czech i to tam najprawdopodobniej trafiały i miały trafiać wyprodukowane substancje narkotyczne.

Podejrzanemu w tej sprawie zarzuca się wyprodukowanie co najmniej 2 kilogramów metaamfetaminy oraz usiłowanie wyprodukowania kolejnych 2 kilogramów tego rodzaju narkotyku. Oskarżonemu, wobec którego zastosowano tymczasowy areszt, za czyny objęte aktem oskarżenia grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę