O blisko 100 km/ha zbyt szybko - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Policjanci cieszyńskiej grupy SPEED w majowy weekend zatrzymali kierowcę, który nietrzeźwy przekroczył dopuszczalną prędkość o prawie 100 km/h! I to wszystko przy śliskiej nawierzchni podczas obfitych opadów deszczu.

Mundurowi podczas patrolowania dróg powiatu w niedzielny poranek, zauważyli samochód, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość. Natychmiast ruszyli za nim pościg, aby go zatrzymać. Podczas silnie padającego deszczu i śliskiej nawierzchni drogi, kierujący bmw mężczyzna, nie zważając na bardzo trudne warunki atmosferyczne, jechał z prędkością 165 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Dodatkowo nie stosował się on do obowiązku jazdy prawą stroną jedni. Mundurowi włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, ale kierowca bmw, w związku z warunkami atmosferycznymi, nie od razu zareagował. Dopiero po chwili zorientował się, że jest ścigany przez policję i zatrzymał pojazd. Fakt, że nie doszło do tragedii, można uznać za niebywałe szczęście, ponieważ badanie stanu trzeźwości 18-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodać należy, że nietrzeźwy kierowca przewoził czterech pasażerów w wieku od 18 do 19 lat. Skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie, za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy i poważne konsekwencje finansowe.

"Pamiętajmy, że na każdym spoczywa obowiązek zapobiegania przestępstwom i reagowaniu na nie. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby zdecydowanie reagować w sytuacjach, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu chce kierować samochodem. Każdy może zapobiec przestępstwu, a co gorsza tragedii, do jakiej może dojść! Nie reagujesz? Akceptujesz!" - apelują cieszyńscy policjanci. 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę