Jedna kontrola, kilka przestępstw - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z Cieszyna w trakcie jednej kontroli pojazdu ujawnili dwa przestępstwa, kilka wykroczeń oraz poszukiwanego. Osoby kontrolowane odpowiedzą teraz za takie przestępstwa jak kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi czy posługiwanie się dowodem osobistym należącym do innej osoby. Poszukiwany przestępca noc spędził w policyjnym areszcie.

policja

Policjanci z cieszyńskiego wydziału prewencji w sobotnią noc zauważyli kierującego fiatem mężczyznę. Zatrzymali go do kontroli i przystąpili do czynności sprawdzenia osób i pojazdu. Wszystkie, jak się wówczas wydawało, trzy osoby podróżujące samochodem nerwowo się zachowywały. Krok po kroku na jaw wychodziły powody zdenerwowania. Policjanci po sprawdzeniu danych kierującego stwierdzili, że 29-letni mieszkaniec Ustronia nie może siadać za kierownicę, ponieważ posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2022 roku. Ponadto pojazd, którym kierował, nie był ubezpieczony i nie posiadał aktualnych badań technicznych.. Samochód został usunięty z drogi na koszt właściciela. Podczas dalszych czynności policjanci potwierdzali również tożsamość pozostałych osób podróżujących samochodem. 23-letnia kobieta przekazała mundurowym dowód osobisty należacy do… znajomej. Dokument został zatrzymany, a w tej sprawie przeprowadzone zostaną czynności sprawdzające w sprawie o przestępstwo posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. Ale to nie wszystko. W trakcie kontroli pojazdu policjanci sprawdzili przewożony ładunek. Pod stertą ubrań natrafili na czwartego pasażera pojazdu, który usiłował ukryć się przed policjantami. Jak się okazało 24-letni mieszkaniec Cieszyna chciał się ukryć, ponieważ był poszukiwany przez prokuraturę do sprawy pobicia. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Kierujący samochodem 29-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu pomimo sądowego zakazu, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto kierowcy grozi kolejny zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do lat 15.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę