Senior okradł listonosza. Wpadł szybko - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bielscy policjanci z komisariatów IV i I namierzyli 91-latka, który ukradł wózek listonosza. Wewnątrz znajdowały się przesyłki oraz tablet. Mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi pracownika poczty i zabrał jego narzędzia pracy wraz z listami. Sprawcy grozi kara nawet 5 lat więzienia.

policja copy

Do zdarzenia doszło w czwartek przed 10.40 w Bielsku-Białej na ulicy Solskiego. Listonosz wszedł na jedną z posesji, aby dostarczyć korespondencję, zostawiając przed ogrodzeniem torbę na kółkach. Po powrocie zauważył, że zniknął jego wózek z torbą, w której znajdowały się przesyłki zwykłe i polecone oraz tablet. Na miejsce natychmiast skierowano kilka policyjnych patroli, które rozpoczęły poszukiwania sprawcy.

Złodziej nie wiedział, że w skradzionym tablecie znajdował się GPS. Dzięki wyświetlanej lokalizacji policjanci podążali za sprawcą ulicami Bielska-Białej. Po „załatwieniu” swoich spraw mężczyzna wrócił do swojego miejsca zamieszkania, które znajdowało się niedaleko miejsca kradzieży. Policjanci dzwonili na numer telefonu utraconego urządzenia. Na terenie jednej z posesji mundurowi usłyszeli dźwięk połączenia dobiegający z pojazdu. Policjantom udało dostać się na teren posesji i nawiązać kontakt z 91-letnim właścicielem. W bagażniku zaparkowanego na terenie posesji pojazdu odnaleźli skradzione przedmioty. Po wykonanych czynnościach mienie w całości przekazali pracownikowi poczty, aby przesyłki mogły trafić jak najszybciej do swoich adresatów.

Poszkodowany wycenił straty na 2650 złotych. Za kradzież 91-latkowi grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę