ZUS przeszkoli początkujących przedsiębiorców - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oddział ZUS w Bielsku-Białej organizuje bezpłatne szkolenia dla osób chcących założyć swój biznes. Spotkania odbywać się będą w ZUS w Bielsku-Białej, w Żywcu i w Cieszynie.

ZUS Bielsko-Biala

Od 30 kwietnia 2018 r. wejdą w życie przepisy ustaw, które tworzą „Konstytucję biznesu”. Według inicjatorów, mają zachęcać do zakładania działalności gospodarczej i wspierać początkujących biznesmenów. Zmian jest sporo, a jedną z nich jest wprowadzenie tzw. „ulgi na start”. Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą przez pierwsze 6 miesięcy nie będą musieli płacić składek ZUS.

- Tego typu ulga będzie na pewno korzystna ze względu na mniejsze koszty prowadzenia samej działalności gospodarczej. Niejednokrotnie koszt składki na ZUS jest dla tych osób dużym obciążeniem w szczególności w początkowym okresie prowadzenia działalności gospodarczej. Warto już na początku zapoznać się z obowiązującymi przepisami, by podejmować świadome i korzystne dla siebie decyzję, znając zakres swoich praw, ale i obowiązków – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Maksymalny czas korzystania z ulgi to 6 miesięcy. Po tym okresie przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z preferencyjnych składek na ZUS w wysokości 30 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę. Składkę preferencyjną można opłacać przez 24 pełne miesiące prowadzenia działalności gospodarczej.
Pozostałe zmiany, które wprowadza ustawa „Prawo przedsiębiorców” stanowi, m.in. że działalności gospodarczej nie stanowi działalność osoby fizycznej, jeżeli przychód należny z tej działalności w żadnym miesiącu nie przekracza 50 proc. kwoty wynagrodzenie minimalnego (w 2018 r. – kwoty 1050,00 zł) i jeśli ta osoba w ciągu minionych 60 miesiącach nie prowadziła działalności gospodarczej.

Pakiet pięciu ustaw zwanych Konstytucją Biznesu wejdzie w życie z dniem 30.04.2018 r. 

- Bardzo wiele osób na salach obsługi klienta dopytuje o zmiany dla przedsiębiorców w ramach „Konstytucji biznesu”. Widząc tak duże zainteresowanie i potrzebę pozyskania informacji, bielski Oddział ZUS postanowił wyjść naprzeciw potrzebom klientów i zorganizować bezpłatne szkolenia z zakresu „Zmian w ustawie Prawa dla przedsiębiorców” – dodaje rzeczniczka.

Oddział ZUS w Bielsku – Białej zaprasza do swojej siedziby przy ul. Krasińskiego 34,36 na bezpłatne szkolenie dotyczące zmian w ustawie prawa dla przedsiębiorców, które odbędzie się 25 kwietnia, o godz. 9.00. Zapisy pod nr tel. 33 825 30 16 lub e-mail: szkolenia_Bielsko-Biała@zus.pl;

Również 25 kwietnia o godz. 9:00 takie samo szkolenie odbędzie się w inspektoracie w Żywcu, przy ul. Piernikarska 2, zapisy: tel. 33 860 91 01, e-mail: anna.bialas01@zus.pl.

Kolejne szkolenie odbędzie się 26 kwietnia o godz. 9:00, w Inspektoracie ZUS w Cieszynie, przy ul. Bielskiej 29, zapisy: tel. 33 856 31 23, e-mail: sekretariatCIESZYN@zus.pl;

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę