Codziennie do Warszawy, Strumień - ciekawe zmiany w rozkładzie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Od wczoraj obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Główne zmiany, jakie wynikają z niego dla naszego regionu, to wspólny bilet różnych spółek, powrót pociągów do Strumienia i codzienne kursy IC Oscypek.

Kolej moja

Spółka PKP Intercity publikowała zasady korzystania ze Wspólnego Biletu, dzięki któremu w  relacjach łączonych różnych przewoźników mamy pojechać taniej. Oferta będzie miała zastosowanie tam, gdzie różnica czasu pomiędzy przyjazdem pierwszego pociągu a odjazdem drugiego wyniesie minimum 10 minut. Przewoźnicy będą mogli stosować swoje cenniki przewozu rowerów i zwierząt, także w wypadku sprzedaży Wspólnego biletu. Bilet łączony będzie można kupić na odległość powyżej 20 km. Taki bilet będzie można nabyć w kasie lub poprzez stronę internetową, która jest jeszcze w przygotowaniu.

 Tam wrócił pociąg

Jedną z największych nowości w rozkładzie jazdy 2018-2019 jest uruchomienie całkiem nowej linii. Będą to połączenia weekendowe z Gliwic przez Rybnik do Wisły. Co ciekawe, za sprawą tej inicjatywy na kolejową mapę naszego regionu po wielu latach nieobecności powróci Strumień w powiecie cieszyńskim.

- Już teraz widzimy duże zainteresowanie nowymi połączeniami wśród mieszkańców i lokalnych władz Strumienia. Miło nam zatem, że nowy rozkład jazdy będzie mógł się zacząć od premierowego przejazdu z podróżnymi tą trasą – przekazały Koleje Śląskie za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Pod względem numeracji nowa trasa zyska nomenklaturę S76. Nazwa handlowa nowych połączeń to Kubalonka. Czas przejazdu całej trasy z Gliwic do Wisły będzie wynosić niecałe trzy godziny, co wbrew pozorom może być dobrą alternatywą dla podróży samochodem – zwłaszcza w szczycie sezonu. Pociąg jadący do Wisły będzie w Strumieniu tuż przed godz. 8.00.

Warszawa i Zakopane codziennie

Na amatorów górskich wypraw czekają nie tylko Beskidy, ale również Tatry. W nowym rozkładzie jazdy liczba połączeń do stolicy polskich Tatr ulegnie istotnemu zwiększeniu. Pociągiem Ornak będzie można przyjechać do Zakopanego z Górnego Śląska codziennie w okresie śląskich ferii i wakacji. Utrzymaną zostaną oczywiście kursy w terminach atrakcyjnych pod względem turystycznym – jak np. święta czy majówka.

Stowarzyszenie Kolej Beskidzka poleca podróże pociągiem IC Oscypek relacji Warszawa Wschodnia – Zakopane – Warszawa Wschodnia przez Bielsko-Białą i Żywiec, który od wczoraj kursuje codziennie. Skład będzie wyjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godz. 5.45, a z Zakopanego o godz.14.23.

Pociąg zatrzymuje się na następujących stacjach: Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Opoczno Południe, Zawiercie, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec Główny, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała Główna, Żywiec, Jeleśnia, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Chabówka, Nowy Targ, Poronin.

Udostępnij

9
+9
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę