Urząd Gminy się rozbudowuje - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak zapewnia wójt, chodzi o wygodę obywateli i danie im możliwości korzystania z dużego obiektu.

nowy urzad

W tym roku ma rozpocząć się rozbudowa Urzędu Gminy Jasienica, wraz ze strażnicą OSP.

– Przyszedł czas, abyśmy jako społeczność gminna dysponowali dużą salą sesyjną, w której będzie miejsce dla każdego obywatela, chcącego wziąć udział w obradach. Już dłużej nie możemy na tym oszczędzać – mówił wójt Janusz Pierzyna.

O spartańskich warunkach, w jakich każdego miesiąca przychodzi pracować Radzie Gminy Jasienica podczas sesji, właściwie nikogo nie trzeba przekonywać, bo od tego roku sesje można śledzić przez internet. Coraz też częściej w sesjach uczestniczą grupy obywateli.

– To ważny element tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, mieszkańcy mają prawo brać czynny udział w naszych obradach. Tymczasem mamy kłopot, aby pomieścić jakąkolwiek większą grupę. To ograniczenie, uderzające w mieszkańców – wyjaśnia wójt.

Jak podkreśla, większy gmach oznacza również stworzenie właściwych warunków do przyjmowania mieszkańców także w innych sprawach, m.in. udzielania ślubów cywilnych w nowej sali ślubów. Tymczasem dzisiaj trudno do obecnej sali – podobnie, jak do większości biur – dostać się po stromych schodach osobom mających kłopoty z poruszaniem się.

Nowa sala sesyjna i sala ślubów to najbardziej widoczny przykład ciasnoty, ale niejedyny. Jak podkreśla wójt, zadań, które musi wykonywać samorząd gminny przybywa, kierownictwo Urzędu Gminy stara się wykorzystywać obecną przestrzeń budynku, ale jest ona dalece niewystarczająca.

–Nie chodzi tylko o urzędników, którzy mają mało miejsca, choć przecież oni też muszą pracować w odpowiednich warunkach. Coraz większym problemem staje się przyjmowanie mieszkańców, jacy przychodzą do Gminy ze swoimi sprawami. Nie można udawać, że dysponujemy wystarczającą powierzchnią do właściwego spełniania swoich administracyjnych zadań – dodaje Janusz Pierzyna.

Plus OSP

Projekt rozbudowy powstał już w ubiegłym roku i obejmuje nie tylko sam Urząd Gminy, ale i nową siedzibę dla jednostki OSP Jasienica, która obecnie działa w bardzo trudnych warunkach lokalowych. Właśnie parter nowego gmachu zostanie przeznaczony dla druhów. Będą tam cztery garaże dla wozów bojowych, zaplecze dyżurowania i przygotowań do służby, a także sala szkoleń i dziennik podawczy Urzędu Gminy.

Na piętrze powstania sala sesyjna o powierzchni 200 mkw., którą w razie konieczności będzie można podzielić na mniejsze salki konferencyjne. Zaś po drugiej stronie kondygnacji – sala ślubów. Będzie węzeł sanitarny, a także pomieszczenia biurowe.

Nowy budynek powstanie na części obecnego parkingu przy Urzędzie Gminy. Pracownicy, którzy obecnie parkują w tym miejscu, będą pozostawiać samochody na zbudowanym parkingu przy kościele ewangelickim. Dzięki temu na pozostałej części parkingu przy Urzędzie zostaną wolne miejsca dla petentów. Zaplanowaną budowlę z istniejącą częścią połączy nowa klatka schodowa, gdzie oprócz schodów będzie też winda. Umożliwi ona osobom niepełnosprawnym dotarcie do wszystkich części Urzędu Gminy, także tej dotychczasowej.

Budowa rozpocznie się w tym roku, a zakończy w 2022.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę