Łęgowa skończona - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Dokonano końcowego odbioru robót związanych z remontem ulicy Łęgowej w Górkach Małych. Tę gminną drogę naprawiono wykorzystując finansowe wsparcie z budżetu państwa przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Legowa Gorki WLK

Prace remontowe na ulicy Łęgowej w Górkach Małych trwały od końca maja do 10 lipca, a wykonała je firma Drogród z Ćwiklic. W ramach przeprowadzonej modernizacji między innymi dokonano frezowania starej nawierzchni i położono nową nawierzchnię z asfaltobetonu, wykonano zjazdy na posesje, utwardzono pobocza, a na przepuście zamontowano bariery energochłonne. Remont objął 242 metry gminnej drogi. Koszt inwestycji to 137 130 zł, z czego 43 834 zł stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa przeznaczone na usuwanie klęsk żywiołowych. Gmina Brenna otrzymała to dofinansowanie z uwagi na fakt, iż zniszczenia na ulicy Łęgowej w dużej mierze były efektem powodzi. 

- Uszkodzenia ulicy Łęgowej nie tylko utrudniały jazdę kierowcom ale również uniemożliwiały jej odpowiednie odśnieżanie, gdyż w nierównościach pozostawał śnieg. Z tego samego powodu były problemy z właściwym odprowadzaniem wód deszczowych, co z kolei powodowało oblodzenia. A trzeba pamiętać, że na ulicy Łęgowej mamy spore podjazdy, więc obecność śniegu i lodu stwarzała poważne zagrożenie. Dzięki zakończonej inwestycji te problemy znikną i jazda tą ulicą będzie nie tylko dużo bardziej komfortowa ale i znacznie bezpieczniejsza – mówi wójt Jerzy Pilch.

Oprac. MG.

Udostępnij

3
+3
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę