Rolnicza oddana do użytku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Zakończył się remont ulicy Rolniczej w Brennej. Gminną drogę zmodernizowano z bardzo dużym, bo wynoszącym aż 80 procent, dofinansowaniem z budżetu państwa.

Rolnicza 22

Remont ulicy Rolniczej trwał od końca maja do połowy lipca, a wykonała go firma „Dromost” z Brennej. Prace polegały między innymi na ścinaniu i profilowaniu podłoża drogi, wykonaniu nawierzchni z asfaltobetonu, wykonaniu zjazdów na posesje, profilowaniu i utwardzeniu poboczy, ułożeniu ażurowych płyt na skarpach rowu oraz wykonaniu ścianek czołowych na przepustach. Inwestycja, która objęła 135 metrów gminnej drogi, kosztowała 165 319 zł, z czego dofinansowanie z budżetu państwa przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyniosło 132 255 zł, czyli 80 procent. 

-Ulica Rolnicza w Brennej mocno ucierpiała podczas powodzi i dlatego na jej remont otrzymaliśmy dofinansowanie z budżetu państwa przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wyniosło ono aż 80 procent kosztów, co bardzo cieszy, bo dzięki temu w budżecie naszej gminy zostało więcej pieniędzy na inne, ważne zadania. Chcę także dodać, że remont ulicy Rolniczej był bardzo ważny z uwagi na bezpieczeństwo. Uszkodzenia tej drogi powodowały, że były problemy z jej odśnieżaniem oraz odwodnieniem, co skutkowało oblodzeniami. A tam są ostre podjazdy, na których śnieg i lód to duże zagrożenie. Teraz ten problem zniknie i jednocześnie poprawi się komfort jazdy – mówi wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch.

Oprac. MG.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę