Niebawem biuro paszportowe w Cieszynie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W poniedziałek, 7 października 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyła się konferencja prasowa starosty Mieczysława Szczurka, z udziałem m. in. wicewojewody Jana Chrząszcza.

Paszport

Konferencja dotyczyła uruchomienia biura paszportowego w Cieszynie w drugim kwartale 2020 r. na terenie dawnego przejścia granicznego w Boguszowicach. Będzie tam czterokrotnie większa powierzchnia, niż ta, którą obecnie zajmuje Wydział Komunikacji mający swoją siedzibę przy ul. Bobreckiej 29. On też będzie bowiem tam przeniesiony.

W powiecie cieszyńskim mieszka blisko 180 tys. Ludzi.  

- Informacja o utworzeniu biura paszportowego jest bardzo ważna, ponieważ dotyczy bardzo dużej liczby mieszkańców. Tylko do końca sierpnia zostało złożonych 5600 wniosków o wydanie dokumentu paszportowego z powiatu cieszyńskiego. Widzimy, że tysiące osób będą korzystały z lokalu udostępnionego przez pana Starostę, któremu za to serdecznie dziękuję, powiedział Jan Chrząszcz.

- Te starania czyniliśmy od wielu miesięcy. Jest to część całościowego pomysłu Zarządu Powiatu Cieszyńskiego na zorganizowanie obsługi komunikacyjnej w naszym powiecie. Chcemy sprawić, by w nowoczesny sposób na dużej powierzchni obsługiwane były osoby udające się do Wydziału Komunikacyjnego po dowody rejestracyjne, czy też prawo jazdy. Dodatkowo chcemy włączyć tam także wszystkie usługi turystyczne, paszporty, być może powstanie tam docelowo również punkt obsługi  cudzoziemców. Chcemy to wszystko rozwiązać w kilku następnych miesiącach, informował Mieczysław Szczurek.

Wielką zaletą stworzenia biura paszportowego na dawnym przejściu granicznym w Boguszowicach jest duży parking, który pomieści kilkadziesiąt samochodów i znajduje się obok budynku.

Zarząd Powiatu planuje również uruchomić linię autobusową, dowożącą pasażerów do nowego Wydziału Komunikacji, przeznaczoną dla osób, które nie posiadają własnych samochodów.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę