"Tłusty czwartek" dla gminy Zdebrzydowice - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Województwo Śląskie otrzymało dodatkową pulę pieniędzy dla jednostek samorządu terytorialnego przeznaczonych na budowę i modernizację dróg lokalnych. Kwota ponad 8,5 mln zł zostanie rozdysponowana do 6 gmin w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, w tym do jednej z gmin powiatu cieszyńskiego.

Kaluza i Cieszy

Najwięcej zresztą otrzymał powiat cieszyński – jest to suma 3 mln zł, która trafi na przebudowę drogi powiatowej (ul. Tuwima w Kaczycach i Korczaka w Kończycach Małych) na odcinku ok. 3,2 km do granicy z Czechami. 

-Gminy, które znalazły się na liście rezerwowej, dzięki zmianie przepisów dokonanej pod koniec ubiegłego roku, środki na remonty dróg otrzymają znacznie szybciej. Województwo Śląskie to nie tylko aglomeracja, ale także tereny wiejskie. Z punktu widzenia lokalnych społeczności, są to niezwykle ważne inwestycje”, akcentuje Beata Białowąs - członek zarządu Województwa Śląskiego.

- Dzisiejszy dzień, jest prawdziwie „Tłustym Czwartkiem” dla Powiatu Cieszyńskiego. Oczywiście nie myślę bynajmniej o tradycyjnym jedzeniu pączków! Wraz z Marcinem Ślękiem – Członkiem Zarządu, podpisaliśmy dzisiaj rano w Urzędzie Marszałkowskim umowę przyznającą 3 miliony zł dofinansowania z przeznaczeniem na remont drogi w gminie Zebrzydowice. To są konkretne środki, więc i remontowany będzie odpowiednio długi odcinek. Zważywszy na fakt, iż z 8 milionów aż 3 przypadły właśnie naszemu Powiatowi, to pozostaje życzyć sobie jak najwięcej takich „Tłustych Czwartków” – to z kolei słowa Mieczysława Szczurka, starosty cieszyńskiego.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę