Kościół Jezusowy - dofinansowanie zaparafowane - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kościół Jezusowy w Cieszynie przejdzie renowację. Parafia Ewangelicko - Augsburska otworzy się na nową ofertę kulturalną, między innymi dzięki dofinansowaniu, o którym pisaliśmy TUTAJ. Wczoraj miał miejsce kolejny krok w tym procesie. 

Podpisanie kosciol

Celem projektu jest stworzenie nowych możliwości do prowadzenia działalności kulturalnej przez realizację prac budowlano-konserwatorskich w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Umowę w tej sprawie podpisał właśnie marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, członek Zarządu Województwa Henryk Mercik i proboszcz parafii ks. Janusz Sikora. Marszałek przyznał, iż to duże wyzwanie konserwatorsko – budowlane, warte takich zabiegów.Głównie będzie to remont zewnętrza. Niwelacja pęknięć murów, zawilgoceń i wzmocnienie fundamentów. Powstanie także nowa oferta działań kulturalnych obejmująca m.in. cykl koncertów organowych we współpracy z lokalną szkołą muzyczną oraz wycieczek dla osób niepełnosprawnych, które przyczynią się do wzrostu liczby osób odwiedzających zabytek. W obiekcie powstanie makieta Kościoła Jezusowego, wykonana z brązu przeznaczona dla osób niewidomych i niedowidzących. Nowa oferta kulturalna zakłada też organizację warsztatów edukacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, które mają odbywać się w Muzeum Protestantyzmu - znajdującym się bezpośrednio w budynku kościoła.

Prace renowacyjne już się rozpoczęły i potrwają najprawdopodobniej do 2021 roku. Przez ten cały czas świątynia będzie czynna i odbywać się w niej będą regularne nabożeństwa.

Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniesie blisko 21 mln zł.,a dofinansowanie 17,3 mln zł.

Udostępnij

2
-1
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę