Do szusowania nie będzie potrzebny śnieg? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Technika być może poradzi sobie z ciepłymi zimami dzięki bielskiemu wynalazcy.

Narty gina

Kronika Beskidzka opisała ciekawe odkrycie niemniej ciekawego bielszczanina. Chodzi oczywiście o znanego, może nie tylko lokalnie, odkrywcę, Zbigniewa Janoszka. Wynalazł on narty, na których można jeździć nawet, gdy nie ma śniegu. Warto podkreślić że, jak pisze Kronika, testowali je już ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR. Mają stanowić receptę na często ostatnio doskwierający fanom brak śniegu w zimie i wydłużyć sezon. Znacznie wydłużyć, gdyż można nimi jeździć na trawie czy po piasku.

Na nartę składa się konstrukcja płaskowników, rolek i taśmy zbrojnej. Dzięki nachyleniu powierzchni kręcą się rolki, na nich taśma – główny jakby ślizg – i w ten sposób konstrukcja jest wprawiana w ruch. To oczywiście dopiero prototyp. W Kornice Beskidzkiej przeczytać można, że dla udostępnienia wynalazku potrzebne jest jeszcze około pół roku. Czy uda się sprawę sfinalizować i nasze narciarstwo będzie całoroczne?

Warto dodać, że Zbigniew Janoszek jako wynalazca nie jest nowicjuszem. Między innymi wynalazł już urządzenie do znajdywania czarnych skrzynek pod wodą. Honorowany był też na międzynarodowych targach wynalazczości.

Udostępnij

7
+7
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę