Księża narciarze oglądani na Bliskim Wschodzie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwszy zjazd wykonali w sutannach, dopiero potem przywdziali stroje narciarskie. A jeszcze później pokazała ich arabska telewizja.

Miasto Wisla FB

W minioną niedzielę na Stożku odbyły się mistrzostwa Polski kleryków i księży w narciarstwie alpejskim. Te cykliczne zawody rozgrywane są od lat 80. W tym roku znów uwagę przykuł najstarszy zawodnik na trasie, 77-letni ks. prał. Władysław Nowobilski, emerytowany proboszcz z Ciśca. 

Puchar św. Jana Pawła II przyznawano w kilku kategoriach wiekowych. Ogółem najszybciej trasę przejechał o. Dobrosław Mężyk OFM, pracujący Górkach Wielkich. Został też uznany najlepszym zawodnikiem zawodów.

Co ciekawe, zmagania narciarskie duchownych, zjeżdżających w sutannach, wzbudziły zainteresowanie w miejscu, gdzie trudno byłoby się chyba tego spodziewać. Jeszcze w niedzielę krótką relację z nich przekazała na swojej stronie FB arabska telewizja Al – Jazeera. Filmik można zobaczyć poniżej.

Udostępnij

7
+7
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę