Wybierz najlepszego absolwenta - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Jarosław Botor czy Stachursky to tylko garstka nominowanych spośród ponad stu kandydatów. Wszyscy mają szansę na zdobycie tytułu Absolwenta XXI wieku. Wybór nastąpi w sześciu kategoriach, tj. sport, nauka, kultura, biznes, samorząd i polityka oraz działalność społeczna.

Uczelnia absolwent

Wydarzenie ma na celu promocję szkolnictwa wyższego w województwie śląskim. Uczestników plebiscytu łączy bowiem fakt, że każdy z nich może pochwalić się dyplomem jednej z uczelni wyższych w regionie. Ponadto, każdy z nich pokonał na swojej drodze szereg trudności, aby dojść do tego miejsca, w którym obecnie się znajduje. Edukacja, rozwój pasji, zaangażowanie w pomoc innym i nieustanny rozwój sprawiły, że to właśnie te osoby zostały nominowane przez mieszkańców Śląska oraz uczelnie macierzyste do tytułu.

Choć każda z tych osób jest odrębną jednostką ze swoją własną historią, to sukcesy każdej z nich są imponujące.  W Plebiscycie biorą udział między innymi wielokrotna medalistka w biegach narciarskich - Justyna Kowalczyk, piosenkarz Stachursky, projektant samochodów marki Audi - Kamil Łabanowicz, ratownik górski i uczestnik akcji na Nanga Parbat - Jarosław Botor czy jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich - Adam Małysz. Pełną listę kandydatów do tytułu znajdziesz na stronie: https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista

Kto zwycięży?

O tym możesz zadecydować także Ty. W dniach od 1 października do 30 listopada 2018 roku prowadzone jest głosowanie online. Każdy może oddać głos na swojego faworyta. Co więcej, każdy głos niesie pomoc. Choć Ciebie to nic nie kosztuje, to kliknięcie oznacza przekazanie przez organizatora 1zł na cel charytatywny. Beneficjentami będą podopieczni Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej. Są to dzieci i młodzież w trudnej sytuacji – niepełnosprawne lub zagrożone patologią społeczną. Dzięki zebranym środkom, Fundacja będzie mogła realizować swoje zadania – nieść pomoc materialną najbardziej potrzebującym, organizować zajęcia terapeutyczne i integracyjne, a także wspierać rozwój najmłodszych.

Ludzie sukcesu są wśród nas

Głosowanie zakończy się wraz z końcem listopada. Zwycięzców poznamy 10 grudnia 2018 roku podczas uroczystej gali. Wówczas Laureatom wręczone zostaną statuetki oraz pamiątkowe dyplomy. Udało się znaleźć wielu absolwentów z sukcesami, więc wybór nie będzie łatwy. W poszukiwaniu kandydatów pomogły uczelnie, które objęły patronatem wydarzenie. Wśród nich między innymi Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny czy Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Więcej informacji o Plebiscycie Absolwent XXI wieku na stronie: https://www.aplikuj.pl/absolwent.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę