Zagrożenie lawinowe i łamiące się drzewa. Niebezpiecznie na szlakach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Beskidzka Grupa GOPR informuje o znacznym (trzeciego stopnia) zagrożeniu lawinowym na Babiej Górze.

SChronisko Markowe SZczawiny

„W związku z bardzo trudnymi warunkami panującymi na Babiej Górze - zagrożenie lawinowe 3 stopnia (znaczne), bardzo silny wiatr, opady śniegu, niska temperatura i słaba widoczność - ponownie apelujemy do państwa, by nie wybierać się w najbliższym czasie na babiogórskie szlaki. Pokrywa śnieżna w patiach szczytowych Babiej Góry ok 160 cm, w miejscach odkładania śniegu przez silny wiatr znacznie więcej. Warunki turystyczne bardzo trudne, szlaki zawiane z niewidocznym ich przebiegiem, w wielu miejscach utworzone zaspy (powyżej 3 m wysokości). Dodatkowym niebezpieczeństwem, zwłaszcza w niższych partiach są łamiące się konary drzew pod wpływem ciężaru śniegu. Od wczoraj na Babiej Górze intensywnie pada śnieg (przyrost pokrywy śnieżnej ok. 30 cm w ciągu 24h) i towarzyszy im silny wiatr - ponad 70 km/h. Natomiast w dniu dzisiejszym prognozowane są dalsze całodzienne intensywne opady śniegu (ponad 30 cm) oraz wiatr z kierunku północno-zachodniego ok. 90 km/h (bardzo silny wicher). W związku z tym apelujemy, by zrezygnować w najbliższych dniach z wycieczek na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego.” - czytamy w komunikacie Babiogórskiego Parku Narodowego.

Bardzo trudne warunki panują na terenie całych Beskidów z uwagi na grube warstwy śniegu. Zagrożenie łamiących się pod jego wpływem drzew dotyczy też rejonów Szczyrku i Wisły. W Trójwsi Beskidzkiej władze gminy wydały komunikat w związku ze śniegiem zalegającym na dachach. W niedzielę doszło tam do zawalenia się jednego z budynków, właśnie pod wpływem obciążenia dachu.

Turyści mogą mieć w wielu miejscach również problem z samym dotarciem na szlak. Władze gminy Ujsoły wydały komunikat o nieprzejezdności dróg do wielu przysiółków na swoim terenie:

.Sołectwo Złatna:

Okrągłe

- Zapolanka

- Zagroń

- Cerla Huta

- Kotrysia Polana

2.Sołectwo Glinka

- Kubiesówka

- Butorówka

- Worniczki

- Wojnioczka

- Szczytkówka

Sołectwo Soblówka

- Wielki Smereków

- Mały Smereków

- Śliwkówka Górna

- Młynarzowa

- Królowa

- Hutyrowa

- Kiełbasówka Górna

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę