"Kwaśnica" i skarga na burmistrza - rozstrzygnięcie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O tym, że Festiwal Kwaśnicy nie odbędzie się w tym roku w Żywcu, pisaliśmy jeszcze w styczniu. Teraz Rada Miejska rozpatrzyła skargę w tej sprawie złożoną na burmistrza Żywca przez „Światową Lożę Smakowania Kwaśnicy”.

KWasnica 2

 O co poszło?

List otwarty do żywieckiej Rady Miejskiej i skargę opisywaliśmy TUTAJ. Istotę zarzutów ze strony „Światowej Loży Smakowania Kwaśnicy” stanowiła skarga na burmistrza Żywca Antoniego Szlagora o to, że: rozpowszechniał informacje, iż w sprawie Festiwalu Kwaśnicy należy kontaktować się z dyrektorem żywieckiego MCK Markiem Reglem; zabronił szefowi MCK udostępniania Amfiteatru Pod Grojcem dla Festiwalu Kwaśnicy i Beskidy Music Festiwal; prowadzi działania grożące „prawom przysługującym” Loży i szkodzące mu; naruszał wiarygodność skarżącego się i nie pokrył kosztów reklamy XV Światowego Festiwalu Kwaśnicy.

 Rada znów….

Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, której przewodniczy  Paweł Szczepanik, rada w poddanym pod głosowanie projekcie uchwały uznała skargę za bezzasadną. Jego uzasadnienie stanowił załącznik, w którym burmistrz Szlagor odniósł się do zarzutów. Pełna treść uchwały i uzasadnienia włodarza Żywca znajduje się w załączniku pod tekstem. Burmistrz za nieprawdę uznał rzekomy nakaz kontaktowana się partnerów festiwalu z Markiem Reglem. Dyrektor MCK, według Szlagora, nie ma obowiązku zawierania umowy na poszczególne imprezy, a ma kierować się dobrem mienia komunalnego. Skarżący miał nie opłacić faktury za zużycie energii podczas Światowego Festiwalu Kwaśnicy a. d. 2019, a fakturę za promocję festiwalu wystawić bezpodstawnie.

 Wynik głosowania

Uchwałę przyjęto przy stosunku głosów: 20 i 3 wstrzymujące się. Do tej drugiej grupy należeli radni Prawa i Sprawiedliwości: Judyta Leśko, Leszek Szpila i Tadeusz Trzop.

pdfdruk_46.pdf223.71 KB

 

Udostępnij

3
-9
12
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę