Jaskinia Malinowska - od czerwca z łatwym dostępem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szykuje się nie lada gratka i atrakcja dla wszystkich miłośników Beskidów. Już niedługo Jaskinia Malinowska będzie przystosowana do zwiedzania.

Jaskinia Malinowska

Mimo, że jaskinia była znana od wieków, a pierwsze jej pomiary zostały przeprowadzone w 1950 r., odstraszała turystów trudnym dostępem. Do jej wnętrza prowadziły zaledwie nieprzymocowane drabiny, które zamiast pomagać, często stanowiły zagrożenie dla odwiedzających - bez odpowiedniego sprzętu i doświadczenia lepiej było nie wchodzić do środka.

Dzięki współpracy miasta Wisła, Nadleśnictwa Wisła oraz Klubu Alpinistycznego przy Beskidzkiej Grupie GOPR obecnie trwa montaż systemu stalowych drabin i pochwytów umożliwiających zejście do głównego korytarza, skąd jest dostęp do praktycznie całej jaskini. Zostanie uporządkowany teren wokół wejścia do jaskini oraz przygotowane oznakowanie, aby każdy wędrujący czerwonym szlakiem z Przełęczy Salmopolskiej w kierunku Malinowskiej Skały mógł w to miejsce trafić. Wystarczy posiadać czołówkę i już będzie można bezpłatnie i samodzielnie eksplorować wnętrza jaskini. Będzie to pierwsza tak łatwo dostępna jaskinia w Beskidach.

Prace przygotowawcze już trwają. Osobiście podczas wizji w terenie doglądali ich wspólnie burmistrz Tomasz Bujok, nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła Andrzej Kudełka wraz z leśniczym Maciejem Żabickim oraz prezes Klubu Alpinistycznego przy Beskidzkiej Grupie GOPR Ryszard Głowacki.

Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 8 czerwca.

Oprac. MG.

Udostępnij

10
+10
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę