Formowanie się cieszyńskich "terytorialsów" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Pierwsze szkolenia w mieście nad Olzą już niebawem. 

4 etap WOT 2

Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły formowanie kolejnych batalionów lekkiej piechoty – to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie mogli wstąpić w szeregi formacji z uwagi na brak wolnych stanowisk etatowych.

Tworzenie nowych batalionów rozpoczęło się w ramach już istniejących brygad obrony terytorialnej w tym właśnie w 13 Śląskiej Brygadzie OT. Tworzony jest 133. batalion lekkiej piechoty w Cieszynie.

- To kontynuacja rozwoju Brygady w woj. śląskim a jednocześnie odpowiedź na bardzo duże zainteresowanie służbą w WOT w naszym regionie. Wiemy, że kilkaset osób czeka na powołanie. Teraz będą mogli rozpocząć szkolenie i dołączyć do grona śląskich terytorialsów – podkreśla dowódca 13 ŚBOT, płk Tomasz Białas.

Jak dodaje pierwsze szkolenie podstawowe żołnierzy, którzy będą służyć w Cieszynie rozpocznie się na przełomie listopada i grudnia.

- Sama tak zwana szesnastka czyli szesnastodniowe szkolenie podstawowe odbędzie się jeszcze w Gliwicach jednak już szkolenia rotacyjne będą odbywać
się w cieszyńskim batalionie – zaznaczył płk Białas.

 

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę