Otwarcie nowych posterunków w Milówce i Istebnej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po 7 latach nieobecności na mapę powrócił Posterunek Policji w Milówce, a po 23 Posterunek Policji w Istebnej. Dzisiaj odbyły się uroczyste otwarcia tych obiektów. Ich powstanie było odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę reaktywacji posterunków w czasie prowadzonych przez policjantów konsultacji społecznych.

Policja posterunek Istebna

Dzisiaj odbyła się uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Milówce. Zaproszonych gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Żywcu mł. insp. Michał Łukasik. Szef żywieckich policjantów w swoim przemówieniu podziękował wszystkim, dzięki staraniom których, możliwy był powrót posterunku policji do Milówki.

Następnie odbyło się przekazanie symbolicznego klucza kierownikowi posterunku asp. szt. Eugeniuszowi Zawadzie i poświęcenie jednostki przez policyjnych kapelanów.

Posterunek Policji w Milówce został zlikwidowany 1 listopada 2012 roku. Jego rejon działania przejął Komisariat Policji w Rajczy. W czasie prowadzonych konsultacji społecznych mieszkańcy Gminy zgłaszali potrzebę reaktywowania posterunku. Odpowiadając na oczekiwania społeczeństwa podjęto działania zmierzające do przywrócenia posterunku.

Aktualny Posterunek Policji w Milówce, to nowoczesny obiekt, wybudowany od podstaw zgodnie z nowymi standardami. Na powierzchnię użytkową 190 m² składa się: 5 pomieszczeń biurowych, 3 toalety, szatnia, serwerownia, kotłownia, pomieszczenia sanitarne i pomieszczenie socjalne. Obiekt posiada dwustanowiskowy garaż oraz parking dla interesantów, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Całkowity koszt budowy posterunku to kwota ponad 1,6 mln zł. Obiekt powstał dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska. Posterunek zlokalizowany jest w głównym ciągu komunikacyjnym przy ul. Dworcowej 29a. Jego położenie pozwala na wygodny dojazd kierującym, jak również mieszkańcom korzystającym z komunikacji publicznej. Dla mieszkańców to istotne ułatwienie w dostępie do Policji, gdyż wcześniej musieli dojeżdżać do komisariatu w Rajczy.

Umowę na budowę nowej siedziby Posterunku Policji w Milówce zawarto 27 lipca 2018 roku. Po kilku dniach rozpoczęto prace budowlane. 14 sierpnia br. został sporządzony protokół końcowy odbioru wykonanych robót, a miesiąc później policjanci rozpoczęli przyjmowanie pierwszych interesantów.

Dodatkowo Starosta Żywiecki współfinansował zakup radiowozu, który wykorzystywany będzie przez policjantów pełniących służbę na terenie Milówki.

Trójwieś

Dwie godziny później, w Istebnej, otwarto kolejny posterunek. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie. Insp. Jacek Bąk podkreślał, że to pierwszy w naszym garnizonie posterunek, który powstał po sygnałach płynących od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności, a drugi wybudowany od podstaw, po Komisariacie Policji w Skoczowie obiekt, który został oddany do użytkowania policjantom cieszyńskiego garnizonu. Postulaty dotyczące budowy posterunku pojawiły się podczas konsultacji i debat społecznych.

Następnie odbyło się przekazanie klucza kierownikowi posterunku, asp. szt. Marcinowi Sztwiertni i poświęcenie jednostki przez policyjnych kapelanów.

Podczas swojego wystąpienia Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik wskazał, jak ważne jest inwestowanie w bezpieczeństwo publiczne. Odtwarzanie posterunków jest jednym z elementów uspołeczniania Policji. Jest to, obok programu „Dzielnicowy bliżej nas”, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”, jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa publicznego i zaufania obywateli do organów Państwa.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę