Jak marszałek z hejtmanem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Przedstawiciele województwa śląskiego odwiedzili Kraj Morawsko-Śląski w Czechach. Włodarze obu regionów partnerskich dyskutowali o współpracy.

w ostrawie

Wśród najważniejszych tematów poruszonych w trakcie spotkania w Ostrawie znalazły się kwestie, które łączą oba regiony, a zatem transformacja przemysłowa, problem niskiej emisji, energetyka, atrakcyjność inwestycyjna i nowa perspektywa unijnego finansowania, ale również turystyka i rozwój innowacji. W skład delegacji województwa śląskiego, obok marszałka Jakuba Chełstowskiego i wicemarszałka Wojciecha Kałuży, weszli przedstawiciele instytucji mających istotny wpływ na rozwój gospodarczy i współpracę z inwestorami.

- Współpraca transgraniczna jest priorytetem dla regionu. Chcemy się uczyć na swoich doświadczeniach i inspirować wzajemnie, tym bardziej, że oba regiony są tak blisko siebie i mają za sobą podobną przeszłość i podobne wyzwania. Wspólne projekty budują zaufanie i przyszłość obu regionów, dlatego cieszę się z tego nowego otwarcia we wzajemnych relacjach – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Sporo miejsca w trakcie wizyty poświęcono rozmowie związanej z transformacją obu regionów.

- Wierzę, że to historyczne spotkanie, chcemy wspólnie korzystać z rozwiązań proponowanych przez Komisję Europejską dla regionów w trakcie transformacji. Mamy wiele tematów, które łączą oba regiony, są wśród nich m.in. energetyka, ochrona środowiska, innowacje i jakość powietrza, ale najistotniejsza jest poprawa jakości życia, zarówno w Kraju Morawsko-Śląskim, jak i w Województwie Śląskim” – podkreślał hejtman Kraju Morawsko-Śląskiego, Ivo Vondrák.

Przedstawiciele delegacji województwa śląskiego mogli zobaczyć udane przekształcenie dawnej strefy przemysłowej i kompleksu górniczo-hutniczego w dzielnicy Dolni Vitkovice, w którego skład wchodzi sporo obiektów kulturalno-edukacyjnych, a także działalność Morawsko-Śląskiego Centrum Innowacji. Mówiono również o ewentualnej współpracy w zakresie promocji dziedzictwa industrialnego obu regionów.

Udostępnij

0
-2
2
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę