Wstrzymany międzynarodowy ruch kolejowy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

To kolejny, radykalny krok, wynikający z rozprzestrzeniania się koronawirusa, a także z decyzji, jakie podjęły rządy: Czech i Słowacji.

Intercity

Informację o wstrzymaniu ruchu pociągów na granicy polsko-słowackiej i granicy polsko-czeskiej podał na Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. "Od 13.03 (godz. 7.00) wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej: przejście Zwardon-Skalite, a od 14.03 (godz. 0.01) na granicy polsko-czeskiej: Zebrzydowice, Chałupki i Cieszyn oraz Harrachov-Szklarska Poręba Górna i Kralovec-Kamienna Góra" - przekazał wicedyrektor RCB.

Przypomnijmy, iż w związku z zagrożeniem koronawirusem rząd Słowacji zadecydował w czwartek, że granice państwowe będą mogli przekraczać tylko cudzoziemcy zarejestrowani na pobyt stały lub czasowy, czy też pracujący tam. Co ciekawe, wprowadzono kontrole graniczne na wielu przejściach, ale nie tych z Polską Na Słowacji jest już 21 potwierdzonych przypadków zarażenia.

W Czechach z kolei, od wczoraj (godz. 14.00) obowiązuje stan wyjątkowy. Jak informuje polski MSZ zakazane zostały podróże do i z państw najbardziej dotkniętych koronawirusem: Chiny, Korea Pd., Iran, Włochy, Szwecja, Hiszpania, Norwegia, Holandia, Belgia, Wlk. Brytania, Dania, Francja, Niemcy, Austria, Szwajcaria. Obywatele tych państw, którzy nie mają na ter. Republiki Czeskiej stałego lub czasowego pobytu nie będą mogli wjechać na terytorium kraju. Wyjątek stanowią osoby świadczące pracę w regionach przygranicznych (mały ruch graniczny). W związku z niniejszym przywrócone zostaną kontrole graniczne na 11 największych drogowych przejściach granicznych z Austrią (4) i Niemcami (7) gdzie przeprowadzane będą kontrole sanitarne oraz uruchomione zostaną nowe przejścia graniczne (3 z Austrią oraz 4 z Niemcami) przeznaczone dla małego ruchu granicznego czynne w godzinach: 5.00-23.00. Nie ma zatem szczególnych obostrzeń dla Polaków.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę