Przez 15 lat pomagał, teraz sam potrzebuje pomocy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjant z Ustronia, dzielnicowy asp.szt. Piotr Glenc zawsze był gotów nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebował. Angażował się w zlecone mu zadania, nie pozostawiając nikogo w potrzebie. Teraz, po ciężkim wypadku, potrzebuje wsparcia finansowego, żeby walczyć o powrót do zdrowia.

ustr

Asp.szt. Piotr Glenc, dzielnicowy Komisariatu Policji w Ustroniu od blisko 15 lat służy w policji. Od 10 lat jest dzielnicowym. Pełniąc służbę, zwłaszcza na tym stanowisku, na co dzień stał na straży prawa i pomagał innym w życiowych problemach. Napotykając w swej służbie rozmaite ludzkie problemy, zawsze starał się nieść pomoc innym, bo do tego był powołany. Będąc wiernym policyjnej rocie służył obywatelom i ich chronił, czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Za swoją aktywność, wiedzę i zaangażowanie w 2012 roku został wybrany „Najlepszym dzielnicowym powiatu cieszyńskiego”. Dziś, po ciężkim wypadku, to on potrzebuje naszej pomocy. Piotrek zawsze był aktywny i dbał o swoją sprawność fizyczną. Swoją postawą dawał przykład innym policjantom, nie tylko w trakcie służby, ale także w czasie wolnym. Jego miłością, oczywiście poza rodziną, były góry. 17 maja tego roku, właśnie podczas górskiej wycieczki, uległ poważnemu wypadkowi. Skała, na której postawił stopę, osunęła się… Piotrek upadł… nie był w stanie się ratować osuwając się kilkaset metrów po zboczu góry…Przeżył upadek i dzięki szybkiej pomocy ratowników górskich trafił do szpitala. Ma złamany kręgosłup, jest po operacji. Obecnie przechodzi pierwszy etap rehabilitacji i ciężko ćwiczy. Walczy o powrót do zdrowia. Walczy i nie poddaje się.

Dla odzyskania sprawności potrzebna będzie długotrwała rehabilitacja, która wiąże się z ogromnymi kosztami. Mimo wsparcia rodziny i przyjaciół, najbliżsi nie będą w stanie sami udźwignąć bez pomocy osób dobrej woli. Nasz kolega na co dzień niósł pomoc innym, a teraz sam potrzebuje naszego wsparcia. Okażmy solidarność i wspomóżmy go oraz jego rodzinę. Nieszczęśliwe, nieprzewidywalne zdarzenie może spotkać każdego, dlatego też prosimy o wsparcie dla naszego kolegi oraz o rozpowszechnianie i udostępnienie informacji o możliwości wsparcia Piotrka.

W akcję włączyła się Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, która pomaga zbierać potrzebne ,środki na rehabilitację Piotrka- koszty rocznej specjalistycznej rehabilitacji i zakupu niezbędnego sprzętu to 150 000 zł. Diakonia uruchomiła zbiórkę środków na ten cel.

Wpłaty można dokonywać na konto bankowe

Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa

Nr konta 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wpłaty z dopiskiem „Rehabilitacja Piotra”

Każda wpłata, nawet ta najmniejsza, ma ogromną wartość! Wspólnie możemy więcej. W imieniu Piotrka już teraz dziękujemy za każdy gest wsparcia.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę