Ognisko na ławce to nie wszystko - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Urząd Miejski w Skoczowie informuje o znacznych zniszczeniach w parku na Górnym Borze. Nawałnica? Tak, wandalizmu.

Skocz ogn

 "Luneta do obserwacji ptaków jest uszkodzona – teraz nie można nią płynnie obracać. Zegar słoneczny jest zdemontowany, ponieważ został zniszczony (ktoś wygiął gnomon, a górna część została oderwana!) – po naprawie wróci na swoje miejsce, ale na chwilę obecną można o nim tylko poczytać. Pozostało jeszcze kilka tablic, które mają się pojawić w parku, a część sprzętów jest już zniszczona – o niektórych dewastacjach nawet nie wiecie, ponieważ pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg naprawili szkody. Wandale rozpalili ognisko na ławce! To też naprawi MZD.

Pamiętajcie, że naprawy kosztują. Jeżeli pieniądze z budżetu będą wydawane na naprawy zabraknie ich, by stworzyć coś nowego. Pewnie pojawią się głosy, że powinno się w parku pojawić oświetlenie – park powstał przede wszystkim z myślą o obserwacji dzikiej przyrody. Ptaki nie będą chciały zamieszkać w budkach lęgowych, jeżeli obok postawimy latarnie. Czy naprawdę trzeba wszystko ogradzać, zamykać, oświetlać, zakładać monitoring i zatrudniać strażnika – nawet do ławek w parku!

W obecnym zimowym czasie i przy obowiązujących obostrzeniach związanych z podróżami możemy przypuszczać, że zniszczeń dokonują osoby, które mieszkają w naszym mieście – i to jest najsmutniejsze.

Ten park powstał, żeby przyciągnąć mieszkańców. Ławki nie są jednoosobowe – chcemy, abyście na nich siadali i rozmawiali otoczeni naturą. Chcemy żebyście tam chodzili z dziećmi na spacery i biegali ścieżkami przy rzece, a tym wszystkim, którzy niszczą stanowiska, wyrywają kostki brukowe i dewastują urządzenia mówimy jedno – WSTYDŹCIE SIĘ!

Jeżeli zobaczycie kogoś kto niszczy urządzenia zamontowane w parku – prosimy, zgłaszajcie to. W końcu uda się złapać tych bezmyślnych wandali!" - informują władze Skoczowa.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę