Trójwieś z nowymi alkomatami - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj na ręce Kierownika Posterunku Policji w Istebnej asp.szt. Marcina Sztwiertni w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie insp. Jacka Stelmacha został przekazany najnowszy sprzęt do badania trzeźwości. Drager 9510IR oraz analizator wydechu AlcoBlow zostały zakupione dzięki środkom przekazanym przez wójt gminy Istebna Łucję Michałek.

alkomat 22

Policjanci z Posterunku Policji w Istebnej od wczoraj dysponują nowym, stacjonarnym alkometrem Drager 9510 oraz mobilnym analizatorem wydechu Alcoblow. Oba sprzęty zostały zakupione z funduszy Gminy Istebna i są profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym przez Policję do sprawdzania stanu trzeźwości kierujących. Przekazane sprzęty będą służyć funkcjonariuszom z istebniańskiego posterunku m.in. do badania procesowego osób zatrzymanych i podejrzewanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia. Służyć one będą nie tylko policjantom w czasie ich codziennej służby, ale przede wszystkim mieszkańcom, którzy samodzielnie w budynku posterunku będą mogli wykonać badanie trzeźwości. Każdy z mieszkańców będzie mógł skontrolować, czy bezpiecznie może kierować swoim pojazdem. To legalizowany sprzęt, który dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pozwala na otrzymanie jeszcze bardziej precyzyjnych wyników pomiaru.

AlcoBlow pozwala z kolei pozwala szybko potwierdzić obecność alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że nie trzeba używać ustników, urządzenie jest wyjątkowo ekonomiczne w użyciu i zmniejsza koszty eksploatacji. Jeden komplet baterii umożliwia przeprowadzenie 5000 pomiarów. Urządzenie AlcoBlow pozwala w krótkim czasie objąć wstępną kontrolą na zawartość alkoholu we krwi dużą grupę osób. Ważnym krokiem w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach jest bowiem wyeliminowanie wszelkich czynników stwarzających zagrożenie w ruchu . AlcoBlow to bardzo nowoczesne urządzenie i potwierdziło już swoją skuteczność w służbie. Oprócz standardowego trybu pracy, który polega na badaniu wydmuchanego powietrza, urządzenie posiada także tryb pasywny. Może być wykorzystywany nawet wtedy, gdy osoba badana nie może lub nie chce "dmuchnąć". Jest to doskonałe urządzenie do szybkiego sprawdzania kierowców podczas kontroli drogowych. Wystarczy, że policjant skieruje urządzenie do wnętrza samochodu i może uzyskać wynik. Ten tryb stosować można też np. do badania zawartości pojemników, gdy zachodzi podejrzenie, że znajduje się w nich alkohol.

Trójkolorowy wskaźnik LED sygnalizuje: zielony kolor - 0.00 do 0.05 promila, żółty kolor 0,06 do 0,20 promila, czerwony kolor powyżej 0.21 promila. Jeżeli sprawdzanie urządzeniem AlcoBlow wykaże podejrzenie obecności alkoholu w wydychanym powietrzu, kierowca poddawany jest kolejnym badaniom w celu potwierdzenia bądź wykluczenia jego obecności w organizmie.

Aby wynik badań był precyzyjny, nie należy dokonywać pomiaru bezpośrednio po spożyciu alkoholu, paleniu tytoniu lub spożywaniu produktów mogących zawierać alkohol (np. niektóre słodycze, lekarstwa, owoce itp.).

Urządzenia zostały zakupione przez Urząd Gminy Istebna w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Programem Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Istebna na rok 2020.

Gmina na ten cel przeznaczyła 16 666 zł.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę