GOPR-owcy w weekendowych akcjach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za beskidzkimi GOPR-owcami pracowity weekend. Uczestniczyli w wielu interwencjach, w tym znów w rejonie Babiej Góry oraz na Małej Czantorii.

gopr smiglo czanto

Przez ostatnie dwa dni doszło do 55 wypadków na stokach narciarskich i 7 w terenie górskim. Dzięki „lotnej” pogodzie w Beskidy ponownie mógł zostać zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

"W sobotę w godzinach przedpołudniowych w rejonie Przełęczy Brona ratownicy z Markowych Szczawin udzielili pomocy mężczyźnie, który w wyniku upadku doznał bolesnego urazu barku. Na Małej Czantorii paralotniarz krótko po starcie zahaczył o drzewo i spadł na ziemię, doznając urazu kręgosłupa, miednicy oraz ogólnych potłuczeń." - relacjonują ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

W obu przypadkach po zabezpieczeniu termicznym i medycznym, poszkodowani zostali ewakuowani na lądowiska i przekazani załogom śmigłowców.

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę