W drugiej połowie września na Hali Mędralowej w Beskidzie Makowskim, na wysokości 1169 m n.p.m. odbyła się odprawa kadry kierowniczej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz tradycyjnie już, spotkanie z kierownictwem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.
W odprawie, której przewodniczył Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek, wzięli udział: Zastępcy Komendanta ŚlOSG płk SG Adam Kurek, ppłk SG Grzegorz Drożyński, kadra kierownicza oddziału, komendanci placówek SG, kierownik grupy zamiejscowej w Częstochowie oraz dziekan ewangelicki SG.
Celem odprawy było omówienie działań prowadzonych w br. związanych z ochroną granicy państwowej, kontrolą ruchu granicznego oraz zapobieganiem i przeciwdziałaniem nielegalnej migracji (w tym na szlaku bałkańskim). Podczas spotkania poruszono także zagadnienia kadrowe, logistyczne oraz związane z współpracą międzynarodową prowadzoną przez Śląski Oddział Straży Granicznej. Na zakończenie odprawy Komendant Oddziału postawił zadania i wytyczne na kolejny okres.
Dodatkowo kadra kierownicza ŚlOSG ramach doskonalenia lokalnego uczestniczyła w zajęciach z atletyki terenowej. Podczas poruszania się w niesprzyjającej, pochmurnej i deszczowej pogodzie na kilkukilometrowym odcinku w terenie górskim, omówione zostały zagadnienia z zakresu topografii terenu, udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, jak również zasad prowadzenia korespondencji radiowej.
Następnie Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek spotkał się z Komendantem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Stanisławem Laciugą, w rejonie znaku granicznego nr III/90 na polsko – słowackim odcinku granicy państwowej, który jednocześnie jest najbardziej na północ wysuniętym punktem Słowacji. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, gdyż znajduje się na granicy województw śląskiego oraz małopolskiego i równocześnie granicy odpowiedzialności służbowej obu Oddziałów. W trakcie spotkania z udziałem kadry kierowniczej Karpackiego Oddziału SG poruszono aktualne i przewidywane zagrożenia związane z nielegalną migracją w rejonie służbowej odpowiedzialności. Omówione również zostały wspólne przedsięwzięcia Śląskiego i Karpackiego Oddziału SG w ramach wspólnych działań wynikających z bieżących zadań, wytycznych i poleceń Komendanta Głównego Straży Granicznej.




![[c] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a1/kufel/01_copy.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a2/kufel/02.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a3/kufel/03.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a4/kufel/04.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 5](/images/promo/a1/kufel/05_copy.jpg)
![[c] Arex 1](/images/promo/a1/arex/1.jpg)
![[c] Arex 2](/images/promo/a1/arex/5.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a2/kufel/06_copy.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a2/kufel/07_copy.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a2/kufel/08_copy.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a2/kufel/09_copy.jpg)
![[c] Arex 1](/images/promo/a2/arex/2.jpg)
![[c] Arex 2](/images/promo/a2/arex/6.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a3/kufel/11_copy.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a3/kufel/12.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a3/kufel/13_copy.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a3/kufel/14.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 5](/images/promo/a3/kufel/15.jpg)
![[c] Arex 1](/images/promo/a3/arex/3.jpg)
![[c] Arex 2](/images/promo/a3/arex/7.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a4/kufel/16.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a4/kufel/17.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a4/kufel/18.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a4/kufel/19.jpg)
![[c] Józef Kufel Nieruchomości 5](/images/promo/a4/kufel/20_copy.jpg)
![[c] Arex 1](/images/promo/a4/arex/4.jpg)
![[c] Arex 2](/images/promo/a4/arex/8.jpg)
![[c] OPTYK](/images/promo/b/optyk/optyk.jpg)
![[c] krezus](/images/promo/b/krezus/krezus.jpg)
![[c] Stefczyk](/images/promo/b/stefczyk/370_2021-STEFCZYK_SF-Pozyczka-Online-Zywiec-baner-970x250-AD2.gif)
![[c] listdosasiada.pl](/images/1.png)






![[c] listdosasiada.pl](/images/promo/d1/listdosasiada.pl/2.png)
![[c] Okrzesik Kolonko Studio Dekoral](/images/promo/d1/okrzesik/baner1.jpg)
![[c] Fundacja Pomocy Dzieciom Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu](/images/promo/d1/fundacja_pomocy_dzieciom/FundacjaPomocyDzieciomA1.jpg)
![[c] Sprzedam Kupię](/images/promo/d1/sprzedamkupie/baner2.jpg)
![[c] Bella](/images/promo/d1/bella/bella.jpg)
![[c] Spotted - Tresna - Porąbka](/images/promo/d1/spotted_tresna/baner.jpg)
![[c] Leonardo](/images/promo/d1/leonardo/baner1.jpg)



![[c] Spotted Jeleśnia](/images/promo/d2/spotted-jelesnia/spotted-jelesnia.jpg)
![[c] GIT Studio](/images/promo/d1/git_studio/git.jpg)
![[c] Sprint Żywiec](/images/promo/d1/sprint/sprint.jpg)


