Bielski sztab kryzysowy podsumował sytuację po powodzi - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na wniosek prezydenta miasta Bielsko-Biała 16 września przed południem zebrał się w Urzędzie Miejskim sztab kryzysowy, by podsumować dotychczasowe działania służb w czasie powodzi i omówić bieżącą sytuację. 

straty po powodzi bielsko

Prezydent podziękował obecnym na posiedzeniu przedstawicielom służb za ich zaangażowanie, profesjonalizm i skuteczność podczas podejmowanych w miniony weekend interwencji, związanych z intensywnymi opadami deszczu. Dodał, że wszystkie ustalenia podjęte na spotkaniu sztabu kryzysowego 12 września zostały zrealizowane. 

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej Roman Marekwica poinformował, że strażacy interweniowali na terenie miasta ponad pół tysiąca razy. Ich działania były związane z zabezpieczeniem dobytku mieszkańców i wypompowywaniem wody z budynków. Były również dwa przypadki ewakuacji osób z zagrożonych obiektów. 

Uczestnicy spotkania podkreślali także rolę strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy byli zaangażowani nie tylko w działania ratownicze, ale także w przygotowywanie worków z piaskiem i dostarczanie ich w miejsca, gdzie występowało zagrożenie podtopień. Łącznie wydano ponad 12 tysięcy worków z piaskiem. 

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jarosław Rutkiewicz powiedział, że podległe mu służby pobrały do badania próbki z miejskiej sieci wodociągowej, ale – jak podkreślił – na terenie miasta nie ma zagrożenia epidemiologicznego. 

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji Jacek Śliwka zwrócił uwagę na dobrą współpracę wszystkich służb i właściwą koordynację działań. Poinformował również, że w tej chwili na terenie Bielska-Białej nieprzejezdne są ulica Trakcyjna, ulica Konwaliowa i ulica ks. Jana Kusia na odcinku od ulicy Paproci do ulicy Wiklinowej. Wciąż obowiązuje też objazd na ul. Jana Sobieskiego, gdzie doszło do powstania osuwiska. Jest ono obecnie likwidowane, a prace powinny zakończyć się dziś po południu. 

Zastępca prezydenta Piotr Kucia, odpowiedzialny w mieście m.in. za sprawy edukacji, powiedział, że w czasie powodzi ucierpiało 14 placówek oświatowych. Straty, na szczęście, nie są duże. Skończyło się na zalanych piwnicach i zaciekach na ścianach. 

Prezydent J. Klimaszewski poinformował, że – tak jak to miało miejsce po czerwcowej powodzi błyskawicznej – bielszczanie, którzy ponieśli straty podczas obecnego kataklizmu, mogą zwracać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej z wnioskami o wsparcie finansowe. Dodatkowo w miejscach, gdzie woda spowodowała zniszczenia w prywatnych budynkach, będą realizowane wywozy odpadów popowodziowych. Potrzebę takiego odbioru można zgłaszać do Wydziału Gospodarki Odpadami e-mailowo na adres bgo@um.bielsko-biala.pl bądź telefonicznie 33/ 47 01 255. 

Mimo powoli poprawiających się warunków pogodowych decyzją prezydenta miasta na terenie Bielska-Białej został utrzymany stan pogotowia przeciwpowodziowego. 

 

źródło: ms.bielsko-biala.pl

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę