Ranking smogowy - spadek czyli awans. Nieznaczny - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ukazał się nowy raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na temat najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Ale nie czas na odtrąbienie sukcesu.

Smog list do sasiada

Przywołajmy kolejny raz coś, o czym wiadomo: w zestawieniu sprzed dwóch lat Żywiec zajmował niechlubne pierwsze miejsce na Starym Kontynencie pod kątem zanieczyszczenia powietrza. Po dwóch latach jest poprawa. Pewna poprawa.

O nowym zestawieniu poinformował burmistrz Antoni Szlagor stwierdzając, iż nie można już mówić, że że Żywiec jest najbardziej zanieczyszczonym miastem w Europie, a nawet najbardziej zanieczyszczonym miastem w Polsce. Rzeczywiście, nasze miasto znalazło się bowiem na czwartym miejscu zestawienia. Spośród polskich miast wyprzedza nas Opoczno.

Cieszy akurat w tym wypadku fakt oddania koszulki europejskiego lidera, ale poprawa nie jest znaczna, powód do radości też w związku z tym umiarkowany. Można zaryzykować stwierdzenie, że mający wymiar propagandowy, bo bez szczególnego wpływu na zdrowie żywczan i komfort życia w mieście nad Sołą i Koszarawą.

Wśród pięćdziesięciu miast rankingu znalazły się, tradycyjnie już, głównie miasta Górnego Śląska i południowej Małopolski. Tuż za Żywcem są Rybnik i Pszczyna. Na ósmym miejscu jest Kraków. Bliskie nam Bielsko-Biała też się nie ma czym szczycić. Jest na miejscu piętnastym, tuż za Suchą Beskidzką. Warto podkreślić, że właśnie Sucha Beskidzka zanotowała wyraźną poprawę, bo poprzednio była na miejscu siódmym. Może jest to powód do zastanowienia się?  Nie ma w rankingu żadnego z miast powiatu cieszyńskiego.

Poniżej w galerii znajdziecie rankingi WHO – ten sprzed dwóch lat i obecny.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę