SOR cieszyńskiego szpitala po dużej modernizacji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prawie 1,5 miliona złotych zostało już przeznaczonych na zakup nowoczesnego sprzętu i prace modernizacyjne Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. 

SOR Cieszyn

Projekt „Modernizacja i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie", dofinansowany z Ministerstwa Zdrowia w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dobiega do końca. Został zrealizowany dzięki dofinansowaniu w wysokości 1 185 782,74 zł. przekazanemu przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wkład własny zapewniło Starostwo Powiatowe w Cieszynie.

Przeprowadzony projekt znacząco odmienił wygląd Oddziału. Obecnie jest bardziej przyjazny zarówno dla pacjentów, jak i dla pracowników. Pojawiła się nowa przeszklona rejestracja i wyposażenie poczekalni dla pacjentów. Zakupiono nowoczesny sprzęt medyczny oraz elementy wyposażenia, w tym: aparaty EKG, defibrylator, kardiomonitory, pulsoksymetry, ciśnieniomierze, gazometr, stół zabiegowy i inne urządzenia medyczne. Pojawiła się również nowa zabudowa meblowa, kozetki, łóżka i wózki transportowe. Sprzęty są dostosowane do ratowania życia i zdrowia zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Olbrzymia liczba pacjentów poszukuje pomocy w szpitalnych oddziałach ratunkowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców powiatu cieszyńskiego staramy się pozyskiwać środki i realizować projekty, by ten Oddział stale modernizować i doposażać. Funkcjonowanie naszego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z naszą kadrą sprawia, że współpraca z innymi podmiotami np. pogotowiem ratunkowym jest prawdopodobnie najlepsza w województwie śląskim. U nas pacjent jest natychmiast odebrany z karetki i zaopiekowany. - podkreśla Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Śląskim przyjmuje rocznie 32 tysiące pacjentów oraz kilka tysięcy pacjentów w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej. Średnio na jednego pacjenta SOR przypada 10 badań diagnostycznych i konsultacji. Jest to ogromna liczba, biorąc pod uwagę, że na pozostałe oddziały szpital przyjmuje blisko 22 tysiące pacjentów.

Doposażenie pozwoli nam zaopiekować się pacjentami w każdym wieku, przyjmować pacjentów z lotniczego pogotowia ratunkowego w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Będziemy mogli w sposób kompleksowy zaopatrzyć każdego pacjenta z urazem wielonarządowym, zawałem, udarem czy zatorowością płucną. SOR Szpitala Śląskiego przyjmuje również pacjentów z rożnych regionów kraju oraz z zagranicy. To budujące, ze w ich opiniach wyróżniamy się na tle innych szpitali bardzo wysokim poziomem medycznym, jak i obsługą pacjenta - podkreślał zalety projektu lek. Grzegorz Musiał, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W ramach projektu przeprowadzono szereg prac modernizacyjnych zwiększających efektywność energetyczną m.in. wymianę opraw oświetleniowych na oprawy LED, montaż urządzeń regulujących temperaturę w pomieszczeniach oraz modernizacja systemu ewakuacyjnego w całym oddziale. Część środków została przeznaczona na nową infrastrukturę informatyczną m.in. zestawy komputerowe z pakietem oprogramowania zgodnego z wymogami informatycznych systemów medycznych.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę