Defibrylator AED - pierwszy w Cieszynie "na dniach", z instruktażem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Ten ważny, ratujący życie sprzęt udostępniony będzie w centrum Cieszyna, ale i - co istotne - wcześniej przeprowadzone będzie pokazowe szkolenie. 

dzialaj z sercem

"Działaj z sercem dla serca" - to autorski projekt który otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu na małe granty Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w Województwie Śląskim. W ramach projektu zakupiony zostanie pierwszy ogólnodostępny defibrylator AED dla Cieszyna oraz przeprowadzone zostanie pokazowe szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe. Jednocześnie, ze względu na poręczny rozmiar jego zaletą jest łatwy i publiczny dostęp i prostota w obsłudze, tak by użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie. Zostanie na stałe umieszczony na parterze w holu COK w Cieszynie.

Będzie i szkolenie

W dniu 8 sierpnia br. o godzinie 16.00 na płycie cieszyńskiego rynku odbędzie się bezpłatne, pokazowe szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora. Szkolenie przeprowadzone zostanie przez partnerów wydarzenia - Ochotniczą Straż Pożarną Cieszyn Bobrek oraz Państwową Straż Pożarną w Cieszynie. Partnerami wydarzenia są także Urząd Miejski w Cieszynie, Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy oraz Akademia WSB.

Udostępnij

0
0
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę