Reaktywacja porodów rodzinnych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od poniedziałku, 15 lutego Szpital Śląski w Cieszynie wznawia porody rodzinne. To dobra wiadomość dla par przygotowujących się do porodu. Priorytetem dla cieszyńskiej placówki jest bezpieczeństwo, komfort i zdrowie przyszłych Rodziców oraz nowo narodzonych dzieci. Rodzice lub inne bliskie osoby muszą więc spełnić określone warunki, by móc wybrać tę formę porodu.

Niemowle

Powrót porodów rodzinnych do Szpitala Śląskiego jest odpowiedzią na potrzeby Pacjentek - przyszłych Mam i ich partnerów, dla których okres wstrzymania tego typu porodów nie był łatwy. W trosce o dobre samopoczucie i komfort, ale również bezpieczeństwo i zdrowie przyszłych Rodziców, dzieci, a także personelu medycznego, przygotowana została specjalna lista wymogów, która pozwoli wszystkim lepiej się przygotować do tego najważniejszego wydarzenia w życiu.

Jakie zasady będą obowiązywały zainteresowanych wspólnym porodem?

Osoby przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny co najmniej 14 dni przed planowanym porodem maksymalnie ograniczyć krąg kontaktów z innymi osobami. W ten sposób zostanie zminimalizowane ryzyko ewentualnego zakażenia. Osoba towarzysząca jest dopuszczona do uczestnictwa w porodzie rodzinnym pod warunkiem uzyskania ujemnego wywiadu epidemiologicznego oraz braku objawów chorobowych, które mogą sugerować zakażenie SARS CoV-2. Kolejny warunek dotyczy bezpośrednio osoby towarzyszącej - osoby pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji absolutnie nie mogą uczestniczyć w porodzie i wchodzić na teren szpitala. Po wejściu na teren szpitala rodząca i osoba towarzysząca powinni zdezynfekować ręce w wyznaczonym miejscu.

Powrót porodów rodzinnych jest nie tylko bardzo dobrą wiadomością dla Mam, ale także fantastycznym prezentem dla Ojców – a to wszystko w „przeddzień” Walentynek!

Udostępnij

4
+3
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę