Uratowani przed płomieniami - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Policjanci komisariatu I w Bielsku-Białej w składzie sierż. sztab. Bartosz Łodziana i st. sierż. Michał Lewandowski dzis o 2.00 w nocy jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru, do którego doszło w mieszkaniu na parterze bloku przy ulicy Lenartowicza w Bielsku-Białej.

aratunek

Widząc płomienie wydobywające się z okien mieszkania, mundurowi natychmiast rozpoczęli ewakuację lokatorów z płonącego bloku. Akcja była mocno utrudniona z uwagi na duże zadymienie całej klatki schodowej. Policjanci pukali do wszystkich mieszkań, budząc lokatorów. Na miejsce dotarło kilka zastępów straży pożarnej, które dokończyły ewakuację. Łącznie z budynku ewakuowano 29 osób. Strażacy ugasili pożar i zniwelowali zagrożenie. W czasie prowadzonych działań policjanci zapewnili schronienie 4 ewakuowanym mieszkańcom w policyjnym radiowozie. W mieszkaniu, w którym doszło do pożaru, przebywały 3 osoby - dwóch mężczyzn oraz kobieta. Mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla, ich życiu jednak nie zagraża niebezpieczeństwo. Kobietą zaopiekowała się rodzina. Po ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu klatki schodowej, strażacy sprawdzili stężenie tlenku węgla. Z uwagi na brak zagrożenia, mieszkańcy bloku mogli wrócić do swoich mieszań. Całkowitemu spaleniu uległo mieszanie na parterze, w którym powstał pożar.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia. Wszystko wskazuje na to, że szybka interwencja policjantów zapobiegła tragedii.

Źródło: KPP Bielsko

Zdjęcie: S. Gorząd – Radio Bielsko „Waszym okiem”

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę