Dzielnicowy z Cieszyna najlepszym w kraju - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dzielnicowy z cieszyńskiej komendy sierż. szt. Kamil Przewieźlik wspólnie ze st. sierż. Adrianem Piechulskm z KPP Zawiercie stworzył najlepszy duet.

Dzielnicowy Cieszyn

 Ta para wygrała Ogólnopolskie Zawody Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”! 

Co roku organizowane są zawody, które mają wyłonić najlepszego dzielnicowego w kraju. Ażeby nim zostać trzeba przebrnąć najpierw przez kolejne eliminacje. Te zaczynają się już na każdym z komisariatów, gdzie spośród pełniących służbę dzielnicowych jest wybierany ten najlepszy, który wykazuje się w służbie zaangażowaniem, znajomością swojego rejonu, rozpoznaniem problemów społeczeństwa, a przede wszystkim umiejętnościami ich rozwiązywania i, co oczywiste, znajomością prawa. Następnie policjanci rywalizują na poziomie powiatowym. Po zwycięstwie etapu powiatowego kolejnym etapem są eliminacje wojewódzkie. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach spotykają się dzielnicowi reprezentujący każdą komendę. I tak w konkursie bierze udział 64 policjantów, którzy w pokonanym polu pozostawili kilka tysięcy uczestników zawodów. W tym roku eliminacje na tym szczeblu wygrał sierż. szt. Kamil Przewieźlik -dzielnicowy z Cieszyna. Dwóch najlepszych w województwie reprezentuje komendę wojewódzką w ogólnopolskim finale. Każdy etap to rywalizacja między innymi w takich konkurencjach jak strzelanie, pierwsza pomoc, test wiedzy, przyjęcie interesanta, podstawowe czynności patrolowe, analiza dokumentacji, kwalifikacja prawna zdarzenia.

W tym roku zaszczytny tytuł najlepszej drużyny w kraju wywalczyli policjanci reprezentujący KWP w Katowicach- dzielnicowy z Cieszyna sierż. szt. Kamil Przwieźlik oraz policjant z KPP Zawiercie- st.sierż. Adam Piechurski.

Sierż. szt. Kamil Przewieżlik policyjny mundur założył sześć lat temu. Na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie służąc swoją pomocą mieszkańcom dzielnicy nr 1 ( Boguszowice, Marklowice, Frysztackie Przedmieście).

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę