Strumień z rewizytą we Francji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Delegacja z gminy Strumień na zaproszenie burmistrza Christiana Fayolle odwiedziła francuską miejscowość Saint Martin La Plaine, biorąc udział w corocznym Święcie Kowalstwa.

Strumien rewizyta

W programie wizyty zaplanowano m.in. spotkanie z miejscowymi władzami, zwiedzanie szkoły, przedszkola, żłobka oraz Muzeum Kowalstwa. W wydarzeniu wzięli udział: Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń oraz przedstawiciele z Ukrainy, Czech i Słowacji. Główną ideą Święta Kowalstwa Artystycznego była przede wszystkich ochrona od zapomnienia dziedzictwa narodowego i przekazywanie następnym pokoleniom umiejętności kowalskich, gdyż to rzemiosło było najczęstszym fachem wykonywanym przez mieszkańców miasteczka.

Delegacja z gminy Strumień stanowiła rewizytę, gdyż w ubiegłym roku to przedstawiciele z francuskiego Saint Martin La Plaine wzięli udział w Dożynkach Gminnych w Pruchnej. Już wcześniej w tej samej miejscowości gościł chór Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” i Zespół Regionalny Strumień.

Oprac. MG. 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę