Seria zdarzeń na drogach. Policja ostrzega - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś nad ranem na drogach naszego powiatu doszło do czterech kolizji. Wszystkie zdarzenia związane były z brakiem dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

Wypadek cieszyn

Wszystkie kolizje wydarzyły się dziś rano. Pierwsze dwa po godzinie 7 w Górkach Wielkich na ul. Bielskiej. Najpierw 37-letni kierowca Subaru wpadł w poślizg, wypadł z jedni i wywrócił się na dach. Kierowca zabezpieczył miejsce zdarzenia, co zauważyła nadjeżdżająca audi kobieta, która zwolniła w tym miejscu. Niestety jadący za nią kierowca opla nie zdążył już wyhamować i uderzył w tył audi. Na całe szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Kierowcy, którzy doprowadzili do zdarzeń zostali ukarani mandatami karnymi. Kolejne zdarzenie miało miejsce właściwie tym samym czasie, na terenie Ustronia. Tam kierujący fordem wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

"APELUJEMY! Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych. I PAMIĘTAJMY, ŻE JEZDNIA RANO JEST ŚLISKA, A W WIELU MIEJSCACH OBLODZONA!!!" - przestrzegają cieszyńscy mundurowi.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę