Co z bezdomnymi w Cieszynie? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W ostatnich dniach do Straży Miejskiej w Cieszynie napływają liczne zgłoszenia dotyczące zakłóceń porządku publicznego przez “osoby bezdomne”. Co zrobią z tym służby?

Najczęściej do interwencji dochodzi w rejonach: dworca przesiadkowego przy ul. Hajduka, mostu Przyjaźni na ul. Zamkowej, Alei Piastowskiej, Wzgórza Zamkowego, Rynku oraz w parkach i na parkingach przed marketami. Zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych, dopuszczania się nieobyczajnych wybryków, wywoływania zgorszenia, zaczepiania przechodniów i wyłudzania pieniędzy. Często osoby nietrzeźwe są agresywne, natarczywe, zdarza się też, że wszczynają między sobą bójki. Niestety, wszystko dzieje się na oczach mieszkańców i turystów odwiedzających miasto.

 

Jaka reakcja Straży Miejskiej i Policji?

19 sierpnia odbyło się spotkanie kierownictwa Straży Miejskiej w Cieszynie oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie na którym uzgodniono działania obydwu służb w tym zakresie. Wszelkie przejawy zakłócania porządku publicznego spotkają się ze stanowczą reakcją. Służby obejmą szczególnym nadzorem miejsca przebywania tych osób, żadne zgłoszenie nie zostanie zlekceważone.

Oprac. MG.

Udostępnij

6
+6
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę