Tragiczny weekend na drogach powiatu. Policja apeluje o ostrożność - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sobotnie popołudnie okazało się tragiczne na drogach powiatu cieszyńskiego. Pomimo bardzo dobrych warunków atmosferycznych na drodze, w wyniku dwóch wypadków zginęły dwie osoby, a jedna została ciężko ranna.

Policja motor

Bardzo dobre warunki atmosferyczne- piękna pogoda, przejrzyste powietrze i sucha jezdnia mogły zachęcać wszystkich do podróżowania w miniony weekend. Chętnych do odwiedzenia miejscowości turystycznych  naszym regionie nie brakowało. Nie inaczej było w sobotę, kiedy to w kierunku Wisły zmierzało wielu turystów. W związku z sporym ruchem oraz utrudnieniami związanymi z remontami jezdni tworzyły się liczne korki. I właśnie w takich okolicznościach doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a jedna została ciężko ranna.

Do pierwszego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na odcinku drogi krajowej DK81 w Wiślicy, na pasach jezdni w kierunku Skoczowa. Kierujący motocyklem 47-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej wywrócił motocykl, jednak to nie pomogło uniknąć zderzenia z pojazdem, który znajdował się przed nim. Motocyklista w wyniku zdarzenia uderzył w pojazd. Resuscytacja nie pomogła. 47-latek zmarł. Na miejscu wypadku pracowali pod nadzorem prokuratora policjanci ruchu drogowego oraz policyjni technicy. Na potrzeby udrożnienia ruchu, na odcinku drogi w miejscu wypadku, wprowadzono ruch dwukierunkowy na jezdni prowadzącej do Katowic.

Niestety, w momencie, gdy policjanci kończyli obsługę pierwszego zdarzenia, na tym samym jezdni, tyle że w Ochabach Małych doszło do kolejnej tragedii. Zdarzenie miało bardzo podobny przebieg jak to poprzednie. Tym razem jednak kierowca jechał z pasażerką. Motocykl prowadzony przez 44-latka z Sosnowca uderzył w tył jeepa. Motocyklista zginął na miejscu zdarzenia. Ciężko ranna pasażerka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach.

"Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności, nawet przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Moment nieuwagi, chwila dekoncentracji, może doprowadzić do tragedii! Kierowco- zwolnij! Obserwuj otoczenie! Przestrzegaj oznakowania!" - przypominają cieszyńscy policjanci.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę