Zauważyli pożar w budynku i interweniowali - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy podczas patrolowania zauważyli na jednej z posesji w Pogwizdowie wydobywający się z komina dym i ogień. Natychmiast weszli na posesję i zaalarmowali domowników. Tym razem dzięki czujności policjantów oraz sąsiada pokrzywdzonej nie doszło do tragedii.

pozar policja

„Pomagamy i chronimy” to motto, którym już od ponad 100 lat, policjanci kierują się, przystępując każdego dnia do swoich zadań i obowiązków. Wczoraj nad ranem mundurowi również zapobiegli tragedii, alarmując w porę mieszkańców domu o pożarze sadzy.

Podczas patrolowania Pogwizdowa, kilkanaście minut po godzinie 6 rano policjanci zauważyli ogromne kłęby dymu oraz ogień wydobywający się z domu jednorodzinnego przy ulicy Cieszyńskiej. Funkcjonariusze natychmiast skierowali się na tą posesję, na której przebywał już sąsiad poszkodowanych i próbował obudzić domowników. Mężczyzna oraz policjanci próbowali zaalarmować mieszkańców domu o zagrożeniu- ostatecznie drzwi policjantom otworzyła nieświadoma zagrożenia kobieta. Po zaalarmowaniu natychmiast zaczęła wygaszać ogień w piecu. Mundurowi wezwali również straż pożarną, która pojawiła się na miejscu bardzo szybko neutralizując zagrożenie. Jak ustalili strażacy zapaleniu uległa sadza zgromadzona w kominie- jej pożar realnie mógł zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców domu oraz doprowadzić do poważnych strat materialnych. Jak informują strażacy „w Polsce wybucha ponad 150 tysięcy pożarów, w których ginie ponad 500 osób, a blisko 4 tysiące doznaje uszczerbku na zdrowiu (zatrucia, oparzenia, inne urazy). Największe zagrożenie podczas pożaru stwarza dym i toksyczne produkty spalania, co jest przyczyną około 80% zgonów. Najwięcej z wszystkich przypadków śmiertelnych ma miejsce w obiektach mieszkalnych, czyli w miejscach, gdzie z reguły czujemy się najbezpieczniej. Najwięcej ofiar pożarów ginie przed przybyciem straży pożarnej w związku z jej późnym powiadamianiem. Najbardziej tragiczne pożary występują w porach nocnych.

Tym razem szybka reakcja na zagrożenie pozwoliła uniknąć tragedii. Strażacy wyczyścili komin, wynieśli sadzę i sprawdzili budynek pod kątem obecności tlenku węgla oraz kamerą termowizyjną. Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę