Zmiana szefa w spółce śmieciowej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jerzy Starypan nie jest już prezesem spółki Beskid Żywiec.

Dn 2 copy

Jak przekazała Żywiecka Kronika Beskidzka, doszło do zmiany na najważniejszym stanowisku w tej spółce komunalnej, zajmującej się przede wszystkim odpadami i schroniskiem da bezdomnych zwierząt, a ostatnio i ciepłownictwem. Ze stanowiska prezesa zarządu odwołany został Jerzy Starypan, który – jak podkreśla Kronika – tworzył tę firmę od podstaw. Jego miejsce zajął Krzysztof Droń, czyli osoba referująca na niedawnej konferencji w żywieckim Ratuszu sprawę nowych ciepłowni i od jakiegoś czasu kojarzona z tym tematem, który zresztą pilotuje Beskid Żywiec. Droń wcześniej był między innymi doradcą Inter Heath Canada, firmy budującej obecnie nowy szpital powiatowy w Żywcu, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. W niektórych kręgach przedstawia sie także jako dziennikarz Gazety Żywieckiej, wydawanej przez córkę burmistrza.

Jako przyczyny zmian, Antoni Szlagor (miasto Żywiec posiada ponad 60% udziałów w spółce) podał inną koncepcję rozwoju firmy. Rzeczywiście te zmiany były przez Szlagora zapowiadane jeszcze w lecie. O nich i Beskidzie ogółem pisaliśmy szerzej TUTAJ.

Jerzy Starypan jest teraz tylko członkiem zarządu. Wiceprezesem pozostał Jerzy Kliś. Szlagor zapowiada odejście z zarządu Macieja Miki, który jest wójtem gminy Radziechowy – Wieprz, a – według burmistrza nowe przepisy zabraniają łączenia tych stanowisk. Na terenie Wieprza planowana jest jedna z nowych ciepłowni.

 

Udostępnij

0
-27
27
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę