Miliony na drogi. Pomogą? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prawie 17 mln zł planuje wydać w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich na budowy i remonty podlegających mu dróg w powiecie cieszyńskim. Największa część tej kwoty przypadnie na remont w Wiśle. Co jeszcze będzie realizowane w ramach tej kwoty.

Droga jakas ZDW

W tegorocznym planie rzeczowo-finansowym dla ZDW w Katowicach, będącym konkretyzacją zapisów budżetu, określono jakie przedsięwzięcia realizowane będą w tym roku. Ogólnie ZDW w Katowicach na 2019 rok dysponuje kwotą nieco ponad 287,2 mln zł. Z tego na remonty przeznaczonych jest 33 mln zł, na bieżące utrzymanie 21,1 mln zł a na inwestycje 87 mln zł. Realizowane inwestycje dofinansowane będą kwotą prawie 103 mln zł z funduszu UE i 43,3 mln z budżetu województwa śląskiego jako wkład własny. W planach przebudów i remontów przeważają już rozpoczęte przedsięwzięcia. I tak w realizacji są następujące prace w powiecie cieszyńskim:

– przebudowa DW 941 w Wiśle – planowane wydatki w tym roku – 10,3 mln zł (całkowity koszt – ok. 103 mln zł),

– remont mostu w ciągu DW 941 w Istebnej, który zostanie zakończony w tym roku (całkowity koszt to prawie 3 mln zł),

– dokończenie remontu nawierzchni DW 938 w miejscowości Hażlach – w tym roku kosztować będzie 180 tys. (całkowity kosz wyniesie 3,4 mln zł),

– budowa zatok autobusowych w Hażlachu, w ciągu DW 938, kosz w tym roku ponad 230 tys. zł (całość kosztować będzie prawie 840 tys. zł),

– rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu nad potokiem Kopydło w Wiśle, w ciągu DW 941 – wydatki tegoroczne to ponad 3,2 mln zł (całkowity koszt to prawie 4,7 mln zł).

Wszystkie kwoty mogą ulec niewielkim zmianom po ostatecznym rozliczeniu inwestycji i remontów po ich zakończeniu i ostatecznym rozliczeniu wykonanych robót.

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę