Kilkadziesiąt nowych pojazdów coraz bliżej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Bielsk-Biała S. A. przekazało informację z otwarcia kopert w przetargu na zakup nowych autobusów.

PKS BB 2

Przypomnijmy, że przedsiębiorstwo planuje nabyć 26 autobusów o napędzie gazowym CNG. Pojazdy mają być niskopodłogowe bez stopni miedzy pierwszymi i drugimi drzwiami. Pomieszczą minimum 80 osób, w tym 30 na miejscach siedzących. Bielski PKS zakłada, że mogą to być pojazdy dwudrzwiowe, ale trzydrzwiowe. będą priorytetem Muszą spełniać normę emisji spalin Euro 6. Głównym kryterium wyboru była cena.

 Koperty, a raczej koperta

Jedynym oferentem w tym postępowaniu okazała się firma Solaris Bus & Coach. Zaproponowała kwotę 32,07 mln zł. Przewoźnik podał natomiast tuż przed końcem przetargu, że planuje przeznaczyć na ten cel 32,6 mln zł. Blisko

„Projekt pn. „Rozwój niskoemisyjnego transportu publicznego Powiatu Bielskiego - zakup taboru autobusowego” realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, w ramach którego otrzymaliśmy unijną dotację (bezzwrotną!) w wysokości 22,5 mln zł, zaś wkład własny PKS w Bielsku-Białej S.A. to niespełna 4 mln złotych (reszta to podatek VAT, który spółka odzyska w ramach rozliczeń z urzędem skarbowym).” - informuje Radosław Ostałkiewicz, prezes Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, do którego należy PKS Bielsko-Biała.

Firma Solaris zadeklarował, że pierwszych 13 pojazdów dotrze do Bielska-Białej w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy, a pozostałe - pół roku później.

PKS Bielsko-Biała obsługuje miasto Bielsko-Biała i gminy: Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice.

 

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę