Setki tysięcy dla psów ratowniczych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

100 000 złotych to rekordowy wynik akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” prowadzonej przez sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo. Zebrane środki po raz drugi zostaną przeznaczone na wsparcie psów ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jest to jednocześnie największa jednorazowa kwota, która kiedykolwiek trafiła do Fundacji GOPR na ten cel.

 

Atena GOPR 6

Prezes Fundacji GOPR Marcin Kądziołka 19 marca br. odebrał symboliczny czek na 100 000 złotych z rąk Wojciecha Kamińskiego, Dyrektora Zarządzającego Maxi Zoo Polska. Imponujący wynik finansowy akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” był możliwy dzięki zaangażowaniu klientów sieci Maxi Zoo, którzy wspierali szczytny cel kupując dedykowane bransoletki z zawieszką w kształcie psiej łapy. Specjalne bransoletki były dostępne w sklepach Maxi Zoo już po raz drugi, a samą akcję sieć prowadzi od 2015 roku. Środki z ubiegłorocznej edycji zostały wykorzystane na zakup specjalistycznego sprzętu, poprawę warunków szkolenia, rozbudowę bazy szkoleniowej psów ratowniczych, jak również na leczenie zwierząt. Poprzez wzrost liczby szkoleń oraz dzięki wykorzystaniu zakupionego sprzętu, znacząco wzrósł poziom psich umiejętności.

- Akcja prowadzona przez Maxi Zoo na rzecz psów ratowniczych GOPR od dwóch lat ma przełomowe znaczenie dla podniesienia poziomu kompetencji przewodników psów ratowniczych i bezpośrednich umiejętności naszych czworonożnych ratowników – mówi Marcin Kądziołka, Prezes Fundacji GOPR. -Dzięki nawiązanej współpracy rośnie skuteczność naszych poszukiwań. Wszyscy mogliśmy się o tym przekonać chociażby podczas działań prowadzonych w Bieszczadach, kiedy to psia ratowniczka Mija wraz z przewodnikiem Krystianem odnalazła poszukiwane od dwóch dni dziecko. Jest to bezsprzeczny dowód na zaangażowanie Maxi Zoo w ratowanie życia ludzkiego w górach, za co serdecznie chciałbym podziękować. Chciałbym przekazać też słowa uznania za pomysłowość i bliski kontakt z klientami skutkujący tak wspaniałym finałem akcji „Przyjaźń Łączy”, jak tegoroczna edycja – podkreśla Marcin Kądziołka.

W uroczystym wręczeniu czeku wzięli udział: Wojciech Kamiński – Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska, Marcin Kądziołka – Prezes Fundacji GOPR, Janusz Rutka - Wiceprezes Zarządu Głównego GOPR, Jacek Falkenberg – Przewodniczący Podkomisji Psów Ratowniczych oraz labradorka Mija i czeski chodski Atena wraz ze swoimi przewodnikami. W dowód uznania za zaangażowanie Maxi Zoo na rzecz psów ratowniczych, Prezes Marcin Kądziołka przekazał Wojciechowi Kamińskiemu statuetkę „Przyjaciel Fundacji GOPR”.

 - Największe podziękowania należą się klientom Maxi Zoo, którzy tak hojnie wsparli naszą akcję – zaznacza Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska. – To ich zaangażowanie sprawia, że każda kolejna edycja akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” oznacza też kolejny rekord finansowy. Maxi Zoo to prawdziwa społeczność miłośników zwierząt. W 2018 roku otworzyliśmy nowe sklepy, co sprawiło, że mieszkańcy kolejnych polskich miast mogli wziąć udział w naszej akcji. Jako firma zawsze chętnie współpracujemy z lokalnymi schroniskami i fundacjami, którym nie jest obojętny los zwierząt. Akcja z GOPR jest natomiast zwieńczeniem naszej charytatywnej działalności – zaznacza Wojciech Kamiński.

Środki pozyskane z ostatniej edycji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” Fundacja GOPR planuje przeznaczyć na dalszą modernizację poligonu szkoleniowego dla psów w Rabce, szkolenia dla przewodników i sprzęt niezbędny do działań. Jak podkreślają przedstawiciele Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR, rok 2019 będzie niezwykle intensywny, co wynika przede wszystkim z liczby planowanych seminariów, egzaminów oraz innych form doskonalenia umiejętności dla psich ratowników i ich opiekunów. Dodatkowo w listopadzie 2019 będzie miał miejsce jubileusz z okazji 45-lecia psiego ratownictwa w GOPR.

 Skuteczne czworonogi

W Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym pracuje obecnie 25 psów. Wśród psich ratowników dominują owczarki niemieckie, labradory i border collie. Statystyki GOPR pokazują, że najwięcej działań ratowniczych to akcje poszukiwawcze, w których psy odgrywają znaczącą rolę. 90% z nich kończy się odnalezieniem poszkodowanego, co jest sukcesem wszystkich ratowników biorących udział w działaniach, również tych czworonożnych. Ich odwaga, wytrzymałość, doskonały węch oraz zwinność są nieocenionym atutem podczas akcji ratowniczych w miejscach niebezpiecznych i trudno dostępnych. Jeden pies wykonuje na lawinisku pracę nawet 5–6 ratowników górskich. 

Kolejna edycja akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” została zaplanowana na jesień 2019 roku. Ponownie dochód ze sprzedaży bransoletek dostępnych w sieci Maxi Zoo zasili potrzeby Fundacji GOPR i przyczyni się do dalszego doskonalenia i utrzymania psów ratowniczych w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Więcej informacji o sieci sklepów Maxi Zoo i akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” można znaleźć się na stronie http://www.maxizoo.pl/o-nas/pomagamy/gopr/ 

 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę