Promocja miasta po dwóch stronach Olzy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polski oraz Czeski Cieszyn mają zyskać zupełnie nowe oblicze - nowy projekt zakłada zwiększenie odwiedzalności miast o ok. 8000 turystów/rok.

Promocja miast - Cieszyn robi wrazenie FB

 Po “naszej” stronie

Na otwartej przestrzeni brzegów Olzy wykorzystane zostaną zarówno klasyczne nośniki informacji (tablice) jak i nowocześniejsze (city lighty), które poprzez Internet pozwolą na skorzystanie z zasobów strony internetowej dedykowanej Open Air Museum.

Brzegi Olzy zostaną poddane rewitalizacji i koniecznej adaptacji na cele ekspozycji. Po stronie polskiej rewitalizacji zostanie poddany odcinek Al. Piastowskiej od ul. Zamkowej do ul. Sportowej (strefa pieszo-rowerowa), tj. zostanie zabezpieczone zbocze Młynówki, zbudowana zostanie nawierzchnia szlaku turystycznego o odpowiedniej szerokości z wydzieleniem pasa pieszego i rowerowego, wykonane zostanie oświetlenie szlaku i ekspozycji muzealnej, przygotowane będą elementy konstrukcyjne pod ekspozycję i elementy małej architektury miejskiej (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, inne meble miejskie). 

A co po drugiej stronie?

Po stronie czeskiej zostanie stworzony oświetlony szlak pieszo – rowerowy, uporządkowany/zrewitalizowany zostanie teren i przygotowane elementy pod konstrukcję ekspozycji wraz z elementami małej architektury miejskiej.

Zwiedzanie muzeum będzie rozpoczynać się przy ul. Sportowej (oś chronologiczna historii miasta od czasów piastowskich (na tablicach położonych wzdłuż Olzy) kończyć się będzie przy budynku byłej strażnicy. Tablica informująca o podziale miasta umieszczona będzie na moście Przyjaźni, po czeskiej zaś stronie oś chronologiczna prowadzić będzie do współczesności. Po obu stronach rzeki umieszczonych będzie jeszcze po 5 tablic – city lightów z funkcją hot –spotów) i kiosk multimedialny. Zostanie też opracowana aplikacja mobilna z elementami augmented reality, która pozwoli zapoznać się z historycznymi widokami miejsc wokół Olzy.

Po czeskiej stronie mostu zostanie utworzone Centrum Informacji Turystycznej, które zostanie wyposażone w materiały promocyjne w PL, CZ i ENG wersji językowej. Powstanie strona internetowa muzeum. Na zakończenie realizacji projektu zostanie zorganizowana konferencja otwierająca muzeum.

Oprac. MG.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę