Czy w Skoczowie będzie "Czyste powietrze"? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Wczorajsza konferencja w sprawie "Czystego Powietrza", w Skoczowie, zaowocowała informacją o możliwości składania wniosków w Ratuszu, w tej sprawie. Chętnych jest wielu, a inwestycji przybywa. 

Czyste Powietrze Skoczow

31 lipca 2019 r. odbyła się konferencja prasowa w skoczowskim Ratuszu. Towarzyszyła ona podpisaniu porozumienia, które ustala nowe zasady wspólnej realizacji programu „Czyste Powietrze”. Dzięki porozumieniu pomiędzy  Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach a Gminą Skoczów uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny w Urzędzie Miejskim, gdzie będzie można otrzymać informacje oraz złożyć wniosek. Na mocy porozumienia pracownicy zostaną przeszkoleni z zasad programu „Czyste Powietrze” i w jak najszybszym możliwym terminie punkt zostanie uruchomiony.

Sitko o inwestycjach w Skoczowie

Jak zaznaczył burmistrz Mirosław Sitko, w Skoczowie zostały już przeprowadzone inwestycje, które mają pozytywny wpływ na poprawę czystości środowiska w naszej gminie m.in. od początku minionej kadencji zostało wybudowane ponad 60-70 km kanalizacji sanitarnej oraz do użytku została oddana bardzo nowoczesna oczyszczalnia ścieków, gdzie gazy powstałe w wyniku fermentacji nie są uwalniane do atmosfery, a są wykorzystane do zasilania elektrycznego oczyszczalni.

Jeśli chodzi o kwestie związane z czystym powietrzem to zainstalowano dwa urządzenia, służące do monitorowania jakości powietrza, a w przestrzeni 5 lat na wymianę kotłów, zostało przeznaczone już ok. 2 mln zł. Mimo to, problem smogu cały czas istnieje, dlatego rząd przeznaczył kolejne środki na walkę z tym problemem, w trosce o zdrowie i samopoczucie mieszkańców gmin i powiatów.

- Czyste powietrze jest najważniejsze. Naszą najważniejszą misją jest pomaganie mieszkańcom i pełnienie służebnej roli dla nich – podsumował burmistrz.

"Czyste Powietrze" w liczbach 

W województwie śląskim od początku uruchomienia programu złożonych zostało prawie 9000 wniosków (to największa liczba w kraju spośród wszystkich województw), a rozpatrzonych zostało już blisko 50% z nich na kwotę blisko 150 mln złotych. Wszyscy chcemy aby program miał jak największy zasięg i jak najwięcej wniosków było składanych, dlatego Minister Środowiska podjął decyzję o modyfikacji warunków programu, aby wszyscy mieszkańcy mieli możliwość składania wniosków, nie tylko w Katowicach i oddziałach w Bielsku-Białej i Częstochowie, ale również w swojej macierzystej gminie.

Oprac. MG.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę