Start sezonu w Szczyrku! Sporo nowości - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na Białym Krzyżu pojeździmy na nartach lada chwila. W innych szczyrkowskich ośrodkach zapowiadane są spore innowacje, z podgrzewanymi fotelami w tle. W Szczyrku kolejna zima i kolejne postępy.

Szczyrk narty 2

Zabieliły się trasy Kompleksu Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej. Tam będzie można zacząć szusowanie od jutra (sobota 24 listopada), od godz. 9.00.

Przy innych szczyrkowskich trasach i wyciągach przygotowania do zimy idą pełną parą, ale już teraz mówi się, że będzie to przełomowy sezon. Oprócz wspólnych skipasów największych ośrodków, według zapewnień burmistrza Antoniego Byrdy, od grudnia do marca kursować będą darmowe skibusy,

Rozbudowa ośrodka narciarskiego Szczyrk Mountain Resort, mimo że nie rozpala już tak emocji, jak w ubiegłym roku, nadal pozostaje największą inwestycją w infrastrukturę narciarską w Polsce.  W tym roku główną nowością będzie nowa kolej krzesełkowa, prowadząca z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę (na grzbiet pomiędzy szczytami Skrzycznego i Małego Skrzycznego). Stanął tu wyciąg z sześcioosobowymi kanapami, które posiadają osłony przed wiatrem i podgrzewane siedzenia. W ciągu godzin funkcjonowania kolej może wywieźć na górę 2 tys. osób. Zgodnie z zapowiedziami SMR wybudował również 700-metrową trasę, która połączyła go z Centralnym Ośrodkiem Sportu, czyli Zbójnicką Kopę z nartostradą Ondraszek.

Nowe armatki i podwójne lance

Priorytetowym działaniem SMR będzie poprawa i rozbudowa instalacji naśnieżania. Wyciągnięto wnioski z poprzedniej zimy, kiedy to funkcjonowało 11 km naśnieżania, co okazało się ilością niewystarczającą.Teraz narciarze zastaną w Szczyrku wzmocnienie systemu naśnieżania w wytypowanych miejscach przez nowe armatki śnieżne, instalowane na podstawach, wieżach i ramionach. W niektórych miejscach pojawią się też podwójne lance, które automatycznie dostarczą zwiększonej ilości śniegu. Dzięki tym rozwiązaniom sprawność systemu naśnieżania ma się również dwukrotnie poprawić.

 Kiedy początek?

Biały Krzyż, jak pisaliśmy powyżej, startuje już jutro, inne ośrodki w kolejnych tygodniach. Według planów Beskid Sport Arena ma rozpocząć działalność 1 grudnia. Dwa tygodnie później - 15 grudnia - mają ruszyć wyciągi należące do Szczyrk Mountain Resort.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę