Rondo „Biszkopt” na dożynki? 1,3 mln zł od miasta - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W internecie pojawiła się fotografia nowo powstającego, nietuzinkowego skoczowskiego ronda.

Rondo biszkopt 2

Fotografia ukazała się na profilu facebookowym „Gmina Skoczów – Skocz do Skoczowa”. Zdjęcie wykonane zostało z lotu ptaka:

- Na zdjęciu budowane rondo przy zbiegu ul. Mickiewicza i Targowej. Potocznie mówi się, że to rondo - biszkopt. Ze względu na zabudowę niemożliwe było zbudowanie klasycznego, okrągłego ronda - ale od czego są pomysłowe głowy? Zaprojektowany kształt zapewni bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, a jednocześnie umożliwi przejazd samochodów ciężarowych z przyczepą i autobusów – można przeczytać na profilu.

Administratorzy twierdzą, że to specyficzne skrzyżowanie jeśli nie ukończone, to przynajmniej przejezdne będzie na dożynki gminne. Te odbędą się w Skoczowie 8 września.

Szerzej o rondzie i przebudowie ul. Górny Bór pisaliśmy TUTAJ. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej Skoczowa, która odbędzie się we wtorek 28 sierpnia radni głosować będą w sprawie uchwały, zakładającej udzielenie powiatowi 1,3 mln zł pomocy finansowej na dofinansowanie tego zadania.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę