Schronisko wysoko... w krajowym rankingu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na czwartym miejscu w ogólnopolskim rankingu znalazło się schronisko pod Baranią Górą. Co to za konkurs? Kto przyznaje punkty?

Przyslop dzien ratownka

Otaczające nas Beskidy oferują masę schronisk, bacówek, stacji turystycznych. Turyści przemierzający te gór znają je nie od dziś, często posiadają na temat ich jakości lub swoje subiektywne zdanie. O względnie obiektywną opinię, bazującą na szerokiej analizie, postarał się Magazyn Turystyki Górskiej „n.p.m.” Niektóre zostają zauważone i docenione. 

 Co to za ranking?

Zestawienie powstaje co dwa lata. Według autorów jest precyzyjnie i starannie przygotowanym zestawieniem, opracowanym na podstawie dwukrotnej bytności ankieterów w każdym z ocenianych obiektów. Recenzenci podają si oczywiście za zwyczajnych turystów. Ocenia się, pod kątem wyboru, jakości i ceny: wyżywienie, warunki noclegowe i sanitarne, atmosfera.

Wyniki

W głównej kategorii, kolejny raz z rzędu, zwyciężyło Schronisko w Dolinie Roztoki. Wysoko, bo na czwartym miejscu znalazło się beskidzkie Schronisko Przysłop pod Baranią Górą.

O „bohaterze”

Jak podaje portal Onet, gospodarze Schroniska Przysłop udowodnili, że  z PRL-owskiego budynku dla towarzyszy z PZPR można zrobić schroniskową perełkę. Obiekt został doceniony głównie za standard pokoi i łazienek i nowy wygląd jadalni. Schronisko zyskuje też przez to, że nie jest zamykane na noc. Traci natomiast na cenie dań i braku możliwości płatności bezgotówkowej. Onet akcentuje fakt, że jeszcze w 2011 roku to schronisko znajdowało się na 58. miejscu w tym samym rankingu.

Schronisko znajduje się na wysokość 900 metrów nad poziomem morza, pod szczytem Baraniej Góry od strony Wisły, przy szlakach: z Kubalonki i Istebnej.

Niebawem więcej

Kompletny ranking schronisk opublikowany zostanie w sierpniowym numerze magazynu „n.m.p.”. Przypomnijmy, że w poprzednich notowaniach wysoko plasowało się Schronisko na Hali Lipowskiej. Dwa lata temu zajęło trzecie miejsce, o czym pisaliśmy TUTAJ, a wcześniej nawet wygrało.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę